Rok 2018 jest szczególny dla Mrągowa, gdyż obchodzimy Jubileusz 670-lecia. W 1348 Krzyżacy założyli tu strażnicę zabezpieczająca siedzibę Zakonu Krzyżackiego, wokół której  zaczęła tworzyć się osada dająca podwaliny dla naszego Miasta. Z tej okazji  Burmistrz Otolia Siemieniec postanowiła wydać pamiątkowy medal w limitowanej serii. Pomysłodawcami wydania okolicznościowego medalu są Waldemar Basta i Władysław Marczuk z Towarzystwa Numizmatycznego w Mrągowie

Medal 670-lecia Mrągowa to jedno z najbardziej prestiżowych odznaczeń Miasta. Jego ideą jest wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych, którzy zapisali się na kartach historii Mrągowa swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem oraz przyczyniają się do promocji miasta. Mogą to być osiągnięcia w zakresie: kultury, sztuki, nauki, edukacji, sportu, promocji zdrowia czy przedsiębiorczości.

Wyboru kandydatów do wyróżnienia medalem z okazji obchodów 670-lecia Miasta Mrągowo dokonywać będzie, Kapituła Mrongowiusza oraz  Kapituła Honorowa obchodów 670-lecia Miasta Mrągowo, pod przewodnictwem Burmistrz Miasta Mrągowo.

Kandydatów do wyróżnienia Medalem zgłaszać mogą środowiska, organizacje, instytucje i członkowie Kapituły Honorowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w terminie do 15 marca poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Burmistrz będzie wręczała tę okolicznościową pamiątką podczas specjalnych uroczystości, m.in. związanych z obchodami Jubileuszu.

Regulamin do pobrania
Formularz zgłoszeniowy do pobrania