Do 30 kwietnia 2018 r. należy złożyć zeznanie podatkowe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia - meldunek nie ma znaczenia. A to oznacza, że osoba zameldowana gdziekolwiek w Polsce, ale mieszkająca w Mrągowie, powinna rozliczyć się z fiskusem właśnie tutaj (urzędem skarbowym właściwym dla mieszkańców Mrągowa jest US Kętrzyn).

Dlaczego warto płacić w miejscu zamieszkania?
Prawie 40% podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców wraca do nich i pomaga finansować działalność miasta. To m.in. z tych środków utrzymywane są edukacja, kultura, infrastruktura miejska czy komunikacja. Nasze pieniądze trafią do budżetu Mrągowa wtedy, gdy podamy mrągowski adres zamieszkania.

Druga korzyść to wygoda - w razie kontroli naszego zeznania podatkowego będziemy mieli bliżej do urzędu skarbowego, bowiem w takim przypadku trzeba stawić się w urzędzie skarbowym osobiście.

Jak to zrobić?

To bardzo proste. Rozliczając się z dochodów wystarczy w formularzu PIT podać mrągowski adres zamieszkania oraz wskazać właściwy urząd skarbowy, w tym przypadku Kętrzyn. Dokładne dane podajemy poniżej:

Urząd Skarbowy w Kętrzynie
ul. Powstańców Warszawy 13
11-400 Kętrzyn

1% dla Mrągowa

Dodatkowo zachęcamy wszystkich mieszkańców Mrągowa do przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) działających w naszym mieście. Istnieje możliwość ich wsparcia wypełniając odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym. W naszym mieście działa kilkanaście uprawnionych do otrzymania 1 % podatku organizacji. Ich wykaz znajduje się tutaj.

Skorzystaj z darmowego programu rozliczającego PIT i zostaw w Mrągowie 1% podatku! Gorąco namawiamy do pomocy mrągowskim OPP.
 

Wspierajmy Mrągowo!