To już szósta edycja Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest o 100 tysięcy więcej niż rok temu.

Proces MBO rozpoczynamy od zebrania pomysłów na zadania, które poddawane będą głosowaniu mieszkańców. Kwota przeznaczona na inwestycje wyniesie 430 tys. zł, a na zadania miękkie 70 tys. zł. Pomysły, które otrzymają największe poparcie będą zrealizowane w 2019 roku.

Od poniedziałku 7 maja ruszają konsultacje społeczne. Propozycje zadań w ramach MBO może zgłosić każdy mieszkaniec Mrągowa.

Zgłoszenia zadań można dokonywać od 7 maja do 4 czerwca, poprzez wypełnienie formularza w wersji papierowej. Formularz należy osobiście złożyć w Sekretariacie Urzędu Miejskiego, lub wysyłać na adres: Urząd Miejski w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A, 11-700 Mrągowo z dopiskiem „MBO 2019”. Do formularza zgłoszenia zdania należy dołączyć listę z podpisami poparcia 20 mieszkańców Mrągowa.

Zgłaszający zadanie może skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Miejskiego nieodpłatnie, codziennie w godzinach pracy Urzędu. Złożony projekt zadania nie może przekraczać, wraz z kosztami realizacji, limitu 100 tys. zł na zadania inwestycyjne oraz 14 tys. zł na zadania miękkie.

Od 2 do 15 lipca mieszkańcy będą mogli zagłosować na wybrane zadania.

Informacje o konsultacjach znajdują sie w Zarządzeniu.
Zasady MBO 2019 określa Regulamin.
Wszelkie informacje o tegorocznej edycji publikowane są w zakładce Dla mieszkańców> Mrągowski Budżet Obywatelski 2019