Przez cały weekend trwały jubileuszowe obchody partnerstwa Mrągowa i niemieckiego Grünberg. Oba miasta współpracują ze sobą już od 25 lat. Jubileuszowe uroczystości były okazją do podziękowań, wspomnień z wieloletniej współpracy, a także rozmów o nowych wspólnych inicjatywach.

Główne uroczystości odbyły się w sobotę 9 czerwca. Na scenie Centrum Kultury i Turystyki burmistrzowie miast, przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń partnerskich  i zaproszeni goście w swoich przemówieniach podsumowali 25 lat partnerstwa. Osobom zaangażowanym w tworzenie współpracy Burmistrz Otolia Siemieniec wręczyła medale 670-lecia Mrągowa oraz pamiątki Jubileuszu. Sobotnie obchody uświetniły występy Orkiestry Dętej Mrongovia, dzieci z Przedszkola Stokrotka i Grupy Biesiadnej MUTW.

W tegorocznych obchodach, oprócz mrągowian i grünberczyków  brali udział także nasi partnerzy z Limanowej i rosyjskiego Zielenogradska. Ze szczególną radością powitaliśmy mieszkańców i samorządowców z francuskiego miasta Condom. - Chcemy dalej zacieśniać stosunki z miastami partnerskimi i poszerzać zakresy współpracy. – mówi burmistrz Otolia Siemieniec. – Dlatego postanowiliśmy sformalizować wzajemne kontakty z Condom, które trwają już wiele lat, dzięki 45-letniemu partnerstwu Grünberg – Condom. – dodaje. Tego dnia burmistrzowie Mrągowa i Condom uroczyście podpisali Porozumienie o wzajemnej współpracy obu miast. W niedzielę, w Kościele ewangelicko-augsburskim, odbyło się ekumeniczne nabożeństwo, pod przewodnictwem pastora Piotra Mendrocha, z udziałem ks. Fryderyka Teglera – honorowego obywatela Mrągowa oraz Księdza Wiesława Świdzińskiego, proboszcza parafii pw. Św. Wojciecha.

Oprócz uczestnictwa w oficjalnych obchodach Jubileuszu na naszych gości czekały inne atrakcje. Odbyli wycieczkę po regionie, zachwycili się Mrągowem płynąc statkiem po jeziorze Czos, a także zwiedzili nasze miasto.