Do Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili kilkanaście propozycji zadań. W urzędzie Miejskim w Mrągowie trwa weryfikacja zgłoszonych propozycji pod względem formalnym. Mrągowianie zdecydują w głosowaniu, które z nich zostaną zrealizowane.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za wszystkie pomysły do MBO 2019. Cieszy mnie fakt, że oprócz propozycji inwestycji zostały zgłoszone także zadania miękkie. Liczę na to, że podobnym zaangażowaniem mieszkańcy wykażą się podczas głosowania – mówi burmistrz Otolia Siemieniec.

Pomysły mieszkańców to zadania poprawiające funkcjonowanie miasta, a także wzbogacające ofertę rekreacyjną, edukacyjną i kulturalną. Zespół Koordynujący weryfikuje pod względem formalnym  zgłoszone propozycje - sprawdza, które nie kolidują z miejskimi planami, czy ich realizacja jest zgodna z prawem i zasadami MBO 2019. Do 29 czerwca zostanie opublikowana lista zadań skierowanych pod głosowanie.

Głosowanie odbędzie się od 2 do 15 lipca. Mieszkańcy będą wybierać dwa zadania: jedno spośród inwestycyjnych oraz jedno spośród zadań miękkich. Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Mrągowa. Głosowanie odbywać się będzie w sposób bezpośredni poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w Punkcie Obsługi MBO 2019 w Urzędzie Miejskim w Mrągowie, w godzinach pracy urzędu oraz w wyznaczonych miejscach, które zostaną podane do publicznej wiadomości.

Przypominamy, że budżet MBO 2019 to  500 000 złotych, a maksymalna wartość zadania inwestycyjnego to 100 000 zł. Na zadanie miękkie przeznaczona jest kwota 70 000 zł. Maksymalna wartość jednego zgłoszonego zadania miękkiego to 14 000 zł

Masz pytania?Skontaktuj się: Urząd Miejski w Mrągowie, Referat Strategii, Rozwoju, Promocji
i Integracji Europejskiej, tel.89 741 90 41, 42 e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.oraz strona internetowa: www.mragowo.pl