16-17 czerwca  na stadionie miejskim w Mrągowie odbył się ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Puchar Warmii i Mazur” dla rocznika 2010 oraz event sportowy „Pokonaj Mistrza”.  Przez 2 dni rywalizowało ze sobą 10 drużyn z 4 województw, w tym m.in. Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok.

Zwycięzcą turnieju została młodzieżowa drużyna aktualnego Mistrza Polski, czyli Legia Soccer Schools, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, przegrywając jedynie dwa razy z AP Talent Białystok, który zdobył ostatecznie 2 miejsce. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna MOSP Białystok, natomiast 4 lokatę wywalczył zespół aktualnego Wicemistrza Polski - Jagiellonia Białystok. 5 miejsce w grupie mistrzowskiej zajął gospodarz turnieju Mini Soccer Academy Mragowo, który rywalizował jak równy z równym z najlepszymi akademiami z całej Polski.

Dodatkowo w trakcie turnieju odbył się event „Pokonaj Mistrza”, gdzie uczestnicy turnieju, jak i wszyscy mieszkańcy Mrągowa, rywalizowali w 7 konkurencjach z Tomaszem Frankowskim, byłym reprezentantem Polski i wielokrotnym królem strzelców polskiej Ekstraklasy.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu miasta Mrągowo, Future is now, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.