Wrzesień w Mrągowie to prawdziwy wysyp Mrągowskich Inicjatyw Młodzieżowych. Coraz bardziej i coraz szerzej obfitują plony lokalnego konkursu grantowego dla młodych ludzi, którzy chcą zrobić coś inspirującego dla siebie i innych. Rok szkolny otworzyły Warsztaty Grafitti przed CKiT w połączeniu z akcją Zdrówko Kranówką – relacja już wkrótce. W najbliższy weekend natomiast aż trzy ekipy realizują swoje pomysły, już nie tylko pod hasłem młodzi dla młodych, ale młodzi dla Mrągowa. Czym, z kim i jak chcą się podzielić? Gdzie i kiedy do nich dołączyć?

W sobotę po raz pierwszy w takiej formie odbędzie się… młodzieżowa ewangelizacja uliczna. Inicjatorzy to młodzi ludzie wywodzący się z kilku wspólnot mrągowskich, na czele ekipy stoi Wiktoria Sękiel. O 16:00 zapraszają na molo na Mszę Świętą w wyjątkowej oprawie wokalnej i muzycznej, a wcześniej będzie ich można spotkać na ulicach oraz podczas porannych warsztatów wokalnych, otwartych dla tych, którzy chcą wspomóc swoim głosem całą inicjatywę:

https://www.facebook.com/events/223183868377934/

Przez dwa dni weekendowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości Społecznej przy ul. Wojska Polskiego 1 można będzie zgłębiać arkana operatorki filmowej pod okiem Marcelego Zielnika, montażysty, twórcy multimedialnego ze Stowarzyszenia FILMFORUM i studia Positive Art w Warszawie. Za warsztatami stoi grupa Kapturmen Studios z Mrągowa (Olgierd Stasiak), która mierzy wysoko i daleko, chcąc powołać na stałe otwartą, niezależną grupę filmową dla osób pasjonujących się filmem:

https://www.facebook.com/events/248406535819357/

A w niedzielę o 16:00 grupa FOTO-PERCEPCJA zaprasza do CKiT na wystawę fotografii, które nie sposób tylko zwyczajnie obejrzeć. Doświadczanie tego, co uchwycone w obiektywie, to także doświadczanie swoich wewnętrznych drzwi i murów w otwarciu się na świat, drugiego człowieka i na sztukę. O tym będzie można w niedzielę porozmawiać z autorami zdjęć i organizatorami inicjatywy, której przewodzi Emilia Turek. Otwierając tę inną percepcję, może otworzą się drzwi na dalsze wspólne działania. Więcej na: https://www.facebook.com/FPercepcja/

Na wrześniowy wysyp inicjatyw zaprasza Mrągowskie Forum Młodzieży – otwarte, niezależne zrzeszenie młodzieżowych środowisk, grup i organizacji w Mrągowie, które powstało z myślą o wspólnym wydobywaniu potencjału tego miasta.