Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Mrągowie, która odbyła się w czwartek 08 listopada o godzinie 15.00 w Centrum Kultury I Turystyki, oficjalnie rozpoczęła mrągowskie obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Uroczystość została poprowadzona przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Orzoła  i kierownika Referatu Strategii, Rozwoju i Promocji Arkadiusza Mierkowskiego. Obchody potrwają do końca tygodnia.


Na początku Przewodniczący Rady Miejskiej otworzył uroczystą sesję i przywitał wszystkich przybyłych gości, którzy w komplecie wypełnili przestrzeń sali widowiskowej CKiT. Na sesji zjawili się między innymi: mrągowscy radni Sejmiku Wojewódzkiego,  obecna burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, nowo wybrany przez Mieszkańców burmistrz Stanisław Bułajewski, przedstawiciele duchowieństwa, dyrektorzy i kierownicy instytucji publicznych oraz przede wszystkim Mieszkańcy naszego Miasta.

Podczas uroczystiości swój medal 670-lecia Mrągowa a także Statuetkę Mrongowiusza odberał Wiesław Mierzejewski - były radny Rady Miejskiej, właściciel firmy Inter-Widex, członek Mrągowskiego Stowarzyszenia Gospodarczego wyróżniony za działalność  społeczną i rozwój przedsiębiorczości w mieście Mrągowo.

Poznaliśmy także kolejne osoby wyróżnione medalem 670-lecia. Jego ideą jest wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych, którzy zapisali się na kartach historii Mrągowa swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem oraz przyczyniają się do promocji miasta. Oprócz Wiesława Mierzejewskiego, medal otrzymali również:

- Chajdzicki  Wiesław     

- Chodkiewicz Kazimierz

- Damazy Andrzej

- Dondajewski Piotr

- Gajda Jacek

- Gromadzka Teresa

- Jabłonowski Jan

- Ks. Kaniowski  Robert

- Kaszałowicz Zbigniew

- Kisiel  Paweł                   

- Kisielewski Zygmunt

- Kleczkowski Mirosław

- Klimek Tomasz

- Kowalska Ewa

- Kozłowski Piotr

- Krzywosz Tomasz

- Ks. Jarosław Kupryjaniuk

- Łada Janina

- Łuński Jan

- Maj Witold

- Osiecka Jadwiga

- Pająk Mirosław

- Pasiuk Jerzy

- Piwowarczyk Marcin

- Prościo Andrzej

- Rośleń Jan Zygmunt

- Sibik Janusz

- Szabelski Marek

- Śp. Włodarski Stanisław

 

W części artystcznej wystąpili przedstawiciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Mrągowie, dzieci z przedszkola "Nasze Pociechy", "Stokrotka", "Bajka" i "Kubuś", a także młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 4 i Młodzieżowego Domu Kultury.