Rozpoczęły się pierwsze szkolenia komputerowe w ramach projektu "Ja w internecie". Tematyką inauguracyjnego kursu były sieci społecznościowe. Uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się w social mediach i jak prawidłowo z nich korzystać.

- Na pierwszym szkoleniu „Działam w sieciach społecznościowych” poznaliśmy tajniki bezpiecznego poruszania się w świecie mediów społecznościowych, m.in. nawiązywania i podtrzymywania znajomości, współdziałania z innymi użytkownikami internetu, kształtowania wizerunku, dzielenia się swoją twórczością i korzystania z twórczości innych zgodnie z prawem. - mówi Paweł Grądzki, który prowadził pierwsze szkolenie. Ponadto uczestnicy uczą się obsługi narzędzi e-administracji z wykorzystaniem konta ePUAP i profilu zaufanego.

Projekt "Ja w internecie" to cykl bezpłatnych szkoleń, w 7 modułach tematycznych do wyboru. Nadal trwa rekrutacja na szkolenia:

1.         Mój biznes w sieci

2.         Działam w sieciach społecznościowych

3.         Tworzę własną stronę internetową (blog)

4.         Moje finanse i transakcje w sieci

5.         Rodzic w Internecie

6.         Rolnik w sieci

7.         Kultura w sieci

Szkolenia odbywają się w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Kopernika 2C). Zajęcia są bezpłatne i trwają dwa dni szkoleniowe. Harmonogram szkoleń dostępny w Urzędzie Miejskim.

Zainteresowanych zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Mrągowie, Referat Strategii, Rozwoju i Promocji.

Informacji udziela :

Marta Krasowska –koordynator projektu

tel. 89 741 9041

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Projekt jest realizowany przez Gminę Miasto Mrągowo w ramachProgramu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.