Miasto Mrągowo złożyło w Urzędzie Wojewódzkim dwa wnioski ws. remontu dróg na mrągowskim zatorzu i remontu ulicy Okulickiego. Inwestycje mają szanse na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą techniczną "Na Zatorzu" ma objąć ulice: Orzeszkowej, Plac Słowackiego i część ul. Krasińskiego. Obecnie drogi posiadają nawierzchnię z płyt betonowych typu JOMB. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie drogi o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, chodników, a także budowę oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

Wnioskowana inwestycja obejmuje zakresem Etap I, z wyłączeniem zakresu dotyczącego przebudowy drogi ul. Tuwima, która zostanie sfinansowana w całości ze środków własnych.
Wartość projektu to ponad 5,5 miliona złotych.

Budowa odcinka ulicy Generała L. Okulickiego w Mrągowie obejmuje budowę na odcinku od DK nr 59 (Zachodniej Obwodnicy miasta Mrągowa) do skrzyżowania z drogą prowadzącą do centrum Miasta oraz do os. Mazurskiego i os. Parkowego. Obecnie droga jest drogą gruntową. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie drogi o nawierzchni bitumicznej, jednostronnego chodnika z betonowej kostki brukowej, ścieżki rowerowej, a także oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego oraz nasadzeń zieleni.
Wartość projektu to prawie 3,5 miliona złotych.

Stanisław Bułajewski, Burmistrz Miasta Mrągowo:
„Mamy spore szanse na uzyskanie dofinansowania dla naszych zadań Rozmawialiśmy z wojewodą Arturem Chojeckim i poinformowaliśmy go jak bardzo zależy nam na tych inwestycjach. Przypomnę również, że niedawno znaleźliśmy się na liście rankingowej konkursu NFOŚiGW, a nasz wniosek, dotyczący budowy i przebudowy głównych kolektorów deszczowych na terenie Mrągowa, pozytywnie przeszedł ocenę wg kryteriów formalnych i może otrzymać ponad 16 milionów złotych dofinansowania. Wartość całego projektu to ponad 24 miliony złotych. Projekt został zgłoszony w poprzedniej kadencji samorządu za co bardzo dziękuję poprzednim władzom miasta. Osobiście również zabiegałem o jego dobrą ocenę i jak się okazuję z dobrym skutkiem. Realizacja inwestycji ma strategiczne znaczenie dla rozwiązania problemu wód opadowych w mieście, docelowo umożliwi przebudowę dróg w śródmieściu. Warto jednak zauważyć, że na tę chwilę budowa uszczupli budżet miasta o prawie 8 milionów złotych, a mieszkańcy będą musieli borykać się z utrudnieniami w ruchu. Jest również niebezpieczeństwo braku wykonawcy na tak ogromną inwestycje – jak dobrze wiemy w ostatnich latach wykonawcy żądają często kwot dużo większych od planowanych przez samorząd. Zrobimy jednak wszystko, by dobrze zrealizować to zadanie i w miarę możliwości ograniczyć problemy związane z inwestycją”.