Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Mrągowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Mrągowie zapraszają na VI Mrągowskie Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 14 czerwca w godzinach 10.00-13.00 w Auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie, przy ul. Mrongowiusza 65.

Głównymi adresatami Targów Pracy i Edukacji są przede wszystkim młodzi ludzie, którzy już niedługo będą podejmować ważne decyzje edukacyjno- zawodowe, studenci, absolwenci szkół średnich, osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również nauczycieli, wychowawców, doradców zawodowych oraz rodziców.

Wydarzenie ma na celu m.in.: przygotowanie młodzieży do aktywnego wejścia na rynek pracy, pomocy w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, zaprezentowanie ofert pracy, ułatwienie młodzieży nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz specjalistami rynku pracy itp. Przedsięwzięcie będzie stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk, staży zawodowych, wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy. Młodzież zainteresowana uzyskaniem lub zmiana kwalifikacji zawodowych poszukiwanych na rynku pracy będzie mogła zapoznać się z ofertą szkoleniową OHP. Dodatkowo uczestnicy Targów będą mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistami m.in. Ochotniczych Hufców Pracy, Publicznych Służb Zatrudnienia itp. Specjaliści rynku pracy m.in. udzielą informacji o ofertach pracy, kursach i szkoleniach, podpowiedzą jak przygotować dokumenty aplikacyjne, przekażą wskazówki dotyczące rozmów kwalifikacyjnych itp.

Honorowy Patronat nad VI Mrągowskimi Targami Pracy i Edukacji objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Burmistrz Miasta Mrągowo Stanisław Bułajewski oraz Starosta Mrągowski Barbara Kuźmicka- Rogala. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Mrągowski oraz Radio Olsztyn.

Zapraszamy pracodawców do wzięcia udziału w Targach, zaprezentowania swojej Firmy i przedstawienia ofert pracy, staży, praktyk dla młodzieży z Mrągowa i powiatu Mrągowskiego. Kontakt ze specjalistami Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Mrągowie, ul. Warszawska 29/3, tel. 89 741 47 42, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autorzy art. Malwina Kucio - doradca zawodowy MCK w Mrągowie i Norbert Osiński – pośrednik pracy MCK w Mrągowie