Dwa wnioski ws. remontu dróg na mrągowskim zatorzu i remontu ulicy Okulickiego znalazły się na liście dofinansowania Funduszu Dróg Samorządowych. Lista została zatwierdzona przez wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego. Teraz dokument ma zaopiniować premier Mateusz Morawiecki.

- Wstępna decyzja o przyznaniu środków na nasze drogi jest pozytywna - mówi burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. - Nasze drogi znalazły się na liście wojewody, który zarekomendował i bardzo dobrze ocenił nasze wnioski. Kilka dni temu dostaliśmy w tej sprawie pismo. Teraz, zgodnie z ustawą o funduszu, lista zadań trafi do ministerstwa infrastruktury, a później do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier może dokonać zmian na listach lub wskazać do dofinansowania dodatkowe zadania.

Burmistrz Bułajewski dodaje: - Wnioski o dofinansowanie złożyliśmy w połowie kwietnia tego roku. Były bardzo dobrze przygotowane, co potwierdził wojewoda i komisja oceniająca. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że decyzja premiera będzie tylko formalnością.


Przebudowa ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą techniczną "Na Zatorzu" ma objąć ulice: Orzeszkowej, Plac Słowackiego i część ul. Krasińskiego. Obecnie drogi posiadają nawierzchnię z płyt betonowych typu JOMB. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie drogi o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, chodników, a także budowę oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.
Wnioskowana inwestycja obejmuje zakresem Etap I, z wyłączeniem zakresu dotyczącego przebudowy drogi ul. Tuwima, która zostanie sfinansowana w całości ze środków własnych.
Wartość projektu to ponad 5,5 miliona złotych.

Budowa odcinka ulicy Generała L. Okulickiego w Mrągowie obejmuje budowę na odcinku od DK nr 59 (Zachodniej Obwodnicy miasta Mrągowa) do skrzyżowania z drogą prowadzącą do centrum Miasta oraz do os. Mazurskiego i os. Parkowego. Obecnie droga jest drogą gruntową. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie drogi o nawierzchni bitumicznej, jednostronnego chodnika z betonowej kostki brukowej, ścieżki rowerowej, a także oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego oraz nasadzeń zieleni.
Wartość projektu to prawie 3,5 miliona złotych.

Zobacz też: Dotacje na nasze drogi. Złożyliśmy wnioski