Sześcioro zawodników klasy Techno z mrągowskiej "Bazy" wzięło udział w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Złoty medal zdobyła Nadia Kulik.

Olimpiada Młodzieży i odbywające się w jej ramach Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych to najważniejsza impreza w sezonie.
- W trakcie czterech dni zmagań rozegrano wszystkie z 11 zaplanowanych wyścigów - mówi Tomasz Stefański, trener klubu sportowego „Baza Mrągowo”. - Warunki były bardzo wymagające, wiatr bardzo zmienny co do siły i kierunku.

Bazę Mrągowo reprezentowało sześcioro zawodników klasy Techno, którzy wywalczyli sobie prawo startu startując w dwóch wcześniejszych eliminacjach: Nadia Kulik, Oliwia Chomka, Michał Lis, Aleksander Żyłka, Bartosz Ruszczyk oraz Wiktor Kocenko.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Nadia Kulik, która żeglowała rewelacyjnie i mimo dwóch słabszych wyścigów wygrała całe regaty. Na szóstym miejscu uplasowała się Oliwia Chomka, która po słabszym początku odrabiała straty do czołówki.
Przypomnijmy, że 2 tygodnie wcześniej Nadia i Oliwia stanęły na podium Mistrzostw Polski w Sprintach (1 i 3 miejsce).
W kategorii Chłopców, tuż za podium, na 4 miejscu zakończył regaty Michał Lis. 4 miejsce zajął Aleksander Żyłka, 20 - Bartosz Ruszczyk i 21 - Wiktor Kocenko.

- Przed nami odrobina przerwy - mówi Tomasz Stefański. - Część niebawem wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie RSX, później kilka startów kontrolnych, a na jesieni czeka nas start w Mistrzostwach Świata w klasie Techno w hiszpańskim Kadyksie.