Mistrzostwa Bazy Mrągowo
Data:
2018-10-05 - 2018-10-07
Godzina:
15:00:00
Kategoria:
wydarzenie sportowe
Wstęp:
Wstęp wolny
Miejsce wydarzenia:
Port KS
Organizator:
Klub Sportowy "Baza Mrągowo"

MISTRZOSTWA BAZY MRĄGOWO

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Mrągowo  05-07 października 2018r.

Impreza pod patronatem Burmistrza Mrągowa.

 

Organizatorem regat jest Klub Sportowy „Baza Mrągowo” wraz z Zespołem Oświatowo-Sportowym „Baza” w Mrągowie przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim OZŻ, Urzędem Miasta Mrągowa i Starostwem Powiatowym w Mrągowie.

 

Spodziewamy się udziału około 200 zawodniczek i zawodników z wszystkich najlepszych klubów i ośrodków w kraju, a także przyjazdu ekip zagranicznych z Litwy, Białorusi i Rosji(Okręg Kaliningradzki). Regaty będą rozgrywane w dn. 5-7 października 2018 roku na jeziorze Czos w Mrągowie w następujących klasach: OPTIMIST gr: C, B,  w kat dz i chł.; L’Equipe-Open; RSX Open 8.5; Techno 7,8 dz.chł; Techno 6.8 dz.chł; Techno 4.0 dz.chł; 420 - Open; Jachty  Kabinowe.

Mrągowo to jedno z niewielu miast w naszym regionie z jeziorem położonym niemalże w  jego samym centrum. Stwarza to świetną okazję do kibicowania i obserwowania poczynań zawodników na wodzie.

Nasze regaty, to jedyna w kraju impreza, w której obok klas olimpijskich ścigają się Optimistki i deski zupełnie początkujący, obok rozpoczynających swoją przygodę ze sportem sześciolatków – utytułowani zawodnicy startujący w Mistrzostwach Świata i Europy. Pamiętajmy, że z Mrągowa wywodzi się kilkunastu olimpijczyków.

Liczymy na zaciętą rywalizację na wodzie i tradycyjnie wspaniałą - atmosferę na brzegu.

Chcielibyśmy, aby każdy uczestnik regat znalazł - także na brzegu - ciekawe pole rywalizacji   w turniejach i zabawach sportowych, konkurencjach dla dorosłych.

Odbędzie się także wieczór z piosenką żeglarską i słodkim poczęstunkiem dla najmłodszych. Nie może także zabraknąć tradycyjnej „zupy żeglarskiej” i słodkiego poczęstunku dla dzieci śpiewających szanty podczas wieczoru żeglarskiego.

 

Opublikowano: 2018-02-09 14:10:21
Autor: Bartłomiej Koziatek