Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: wtorek, 19, wrzesień 2017 11:04 Aktualności

Impresje artystyczne Śpiewające Obrazy obchodzić będą 10 lat!

W tym roku  zdmuchniemy jubileuszową świeczkę.
Impresje artystyczne ŚPIEWAJĄCE OBRAZY obchodzić będą 10 lat!
Wizytówką przedsięwzięcia, które nieprzerwanie od 2008 roku odbywa się w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie,
jest różnorodność artystycznych działań skierowanych do osób, które chcą rozwijać swoje pasje, poszerzać horyzonty, spotkać ciekawych ludzi...
W ramach Impresji zapraszamy na: OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI /OKP/
, RÓŻNORODNE WARSZTATY,  a także wyjątkowe KONCERTY.
Moc impresji gwarantowana!

W PROGRAMIE

27 października 
sala widowiskowa CKiT, WSTĘP WOLNY
19:00 ZACZAROWANE MARZENIA - koncert finalistów FESTIWALU ZACZAROWANEJ PIOSENKI Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" z udziałem ANI KARWAN
   
Każdy z nas o czymś marzy. Czasem te marzenia wydają się nierealne. Finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki spełniają swoje marzenia o scenie, a niepełnosprawność nie przeszkadza im w rozwijaniu muzycznych pasji. W Mrągowie zaśpiewają utwory mistrzów polskiej piosenki m.in: Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Udowodnią, że gdy się czegoś bardzo chce i znajdzie w sobie odwagę, by spełniać marzenia, nie ma rzeczy niemożliwych…
Całość poprowadzi oraz zaśpiewa niezwykle utalentowana Artystka ANIA KARWAN, a wraz z nią w muzyczną podróż marzeń  zabiorą nas: 
PAULINA GRUSZECKA, WERONIKA RYBA, JAKUB SANITERNIK, ULA KOWALSKA oraz BARTEK PESZUK, którym towarzyszyć będzie zespół pod dowództwem HADRIANA TABĘCKIEGO.

28 października
sala widowiskowa CKiT, WSTĘP WOLNY
15:00 OGÓLNOPOLSKI  K O N K U R S  PIOSENKI
Usłyszmy solistów i zespoły, profesjonalistów i amatorów, którzy powalczą o Grand Prix Impresji i cenne nagrody pieniężne. Na scenie gościć będziemy artystów prezentujących różne style i gatunki muzyczne, z autorskimi piosenkami lub interpretacją utworów Marka Grechuty – niepisanego patrona Impresji. Dla melomanów i miłośników muzyki zaangażowanej – obecność obowiązkowa.

sala widowiskowa CKiT, WSTĘP WOLNY
20:00 WIECZÓR    I M P R E S J I        
Będzie to artystyczny wieczór podsumowujący warsztaty odbywające się podczas Impresji. Zobaczymy animacje poklatkowe powstałe pod okiem MAGDALENY BRYLL(animatorki m.in. oscarowego „Piotrusia i Wilka”), a także impresyjny pokaz. Będzie to niezwykłe widowisko pt. Śpiewające Obrazy przygotowane przez grupę EXODUS (organizatorów największego w Polsce Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa) z udziałem warsztatowiczów oraz zaproszonych artystów specyficznych (m.in. iluzja, akrobatyka). Magiczny świat jakiego nie było jeszcze w Mrągowie!    

29 października
sala widowiskowa CKiT, WSTĘP BILETOWANY *
18.30 KONCERT G A L O W Y  
Będzie to prawdziwa muzyczna uczta! Wystąpią LAUREACI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki, a całość zamknie koncert ØRGANKA.
Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce oraz niezwykła ekspresja sceniczna - to znak rozpoznawczy zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Tego nie można przegapić...
* Bilety w cenie 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu - do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66 oraz w systemie Ekobilet.  

Zachęcamy również do udziału w wyjątkowych WARSZTATACH:

TAJEMNICA GŁOSU – do udziału zapraszamy wszystkich tych, którzy poszukują swojej ekspresji poprzez głos. To jedyny w swoim rodzaju profesjonalny warsztat otwarty, poparty podejściem do strefy emisji od strony emocjonalnej, technicznej i merytorycznej. Poprowadzi go  ANETA ŁASTIK - uznana piosenkarka, znakomity pedagog, wypracowała własny system pracy nad głosem, o którym pisze w swoich dwóch książkach: „Poznaj swój głos... twoje najważniejsze narzędzie pracy” oraz „Wewnętrzne dziecko”. Prowadzi liczne warsztaty i wykłady, w tym również na Sorbonie. Od wielu lat mieszka i uczy w Paryżu.
Termin: 29 października,
godz. 10.00 - 15.00                                                                

ANIMACJI POKLATKOWEJ - zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież i dorosłych. Animacja to narzędzie, które łączy w sobie wiele różnych dziedzin sztuki, wykorzystując m.in. animację plasteliny, wycinankę, rysunek, piksilację i wiele, wiele innych. To doskonała okazja by ożywić świat swojej wyobraźni i odkryć zupełnie nową możliwość wyrażenia własnego twórczego wnętrza. Powstałe podczas warsztatów animacje będzie można zobaczyć 28 października podczas WIECZORU IMPRESJI.  Warsztat poprowadzi  MAGDALENA BRYLL - absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała jako animator między innymi przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku”. Jest również ilustratorką książek.
Termin:21-22 października,
godziny podane po zebraniu grupy                                                              

DZIAŁAŃ ALTERNATYWNYCH/SZTUKI NOWO CYRKOWEJ – to intensywny warsztat skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby poznać różne formy pracy manualnej i sztuki ulicznej m.in. żonglerkę, akrobatykę, kuglarstwo, taniec z poi oraz inne. Grupa warsztatowa pracować będzie nad przygotowaniem wyjątkowego widowiska pt. ŚPIEWAJĄCE OBRAZY, które zobaczymy podczas WIECZORU IMPRESJI z udziałem zaproszonych artystów specyficznych. Zajęcia poprowadzi GRUPA EXODUS - organizatorzy największego w Polsce Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa oraz jednego z największych w Europie rokrocznych widowisk budowanych w oparciu o różnorodną tematykę.                                         
Termin: 21-28 października,
godziny podane po zebraniu grupy                                                    

UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY, liczba miejsc ograniczona. Zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne na www.ckit.mragowo.pl. Więcej informacji: tel. 89 743 34 69, 603 628 059, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.      

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu “Kultura-Interwencje 2017”

Patronat honorowy – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.


Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.