Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: środa, 11, październik 2017 10:57 Aktualności

Komunikaty pogodowe

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne, jakie wystąpiły ostatnio w naszym kraju spowodowały ogromne straty. Intensywne burze i huragany zniszczyły prywatne domy, infrastrukturę oraz środowisko naturalne. Były przyczyną zranień i śmierci.

Podobne anomalie pogodowe zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie przygotowani. Informowanie ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie jest niezwykle istotne - pozwala zabezpieczyć domy, zgromadzić zapasy wody i żywności a czasem po prostu opuścić zagrożony teren. W przypadku anomalii pogodowych niezwykle istotne jest, aby komunikaty docierały bezpośrednio w rejon zagrożenia, tam gdzie spodziewamy się huraganu lub gradobicia. Komunikaty w mediach lub internecie dotyczą zwykle całych województw, są nieprecyzyjne i nie uwzględniają dynamiki zmian pogodowych.

Proponujemy Państwu skorzystanie z systemu geokomunikatów. Komunikaty pogodowe są opracowywane na podstawie informacji Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz są one precyzyjne i dokładne.

System działa na terenie całego kraju i jest bezpłatny dla odbiorców. Obsługujacą go aplikację można pobrać ze strony play.google.com

Dodatkowe informacje można znaleźć na profilach FB Stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz www.facbook.com/lowcyburz oraz aplikacji O!strzegator www.facbook.com/ostrzegator

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.