Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: wtorek, 24, październik 2017 07:58 Aktualności

Mrągowskie przedszkolaki zaświeciły przykładem

Tego nie spodziewali się organizatorzy, dyrektorzy przedszkoli ani sami uczestnicy. Piątkowy Odblaskowy Spacer w ramach kampanii „Uważaj na zebrę!” przerósł najśmielsze oczekiwania. Rodzice i dziadkowie mrągowskich przedszkolaków pokazali, co znaczy w praktyce zaangażować się w edukację na rzecz bezpieczeństwa drogowego.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób z czterech przedszkoli oraz z Zespołu Szkół Specjalnych: dzieci i ich rodziny, wychowawcy i dyrektorzy. Dla prowadzących akcję był to „odblaskowo” jasny komunikat: mali i duzi Mrągowianie żywo interesują się wspólnym działaniem i są gotowi na więcej!

Przedsmak piątkowego wydarzenia zapewniła grupa zuchów ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Uzbrojona w ulotki i odblaski ruszyła w miasto już po godzinie 12:00, zapowiadając tym samym kolejne odsłony akcji. O godz. 14:30 z pięciu innych punktów w Mrągowie ruszyły barwne korowody. W odblaskowych chustkach z zebrą – znakiem kampanii, spacerowicze rozdawali przechodniom ulotki o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i prezentowali zasady prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Uwagę zwracały również biało-czerwone flagi, a co niektóre odblaskowe ekipy śpiewały również piosenki. Jak można się domyśleć, twarze napotkanych i obdarowywanych rozjaśniały się uśmiechami, a kierowcy zatrzymywali się przed każdą zebrą na trasie spaceru. 

Po dojściu do Centrum Kultury i Turystyki okazało się, że popularność akcji była tak duża, że nie wszyscy zmieścili się na sali przygotowanej na finalne spotkanie. Uczestnicy dwukrotnie przewyższyli liczbę miejsc! Jednakże nawet przy takiej przysłowiowej „klęsce urodzaju” nikt nie odszedł z pustymi rękami. Odblaskowe chusty, torby, opaski i zawieszki trafiły do wszystkich spacerowiczów, aby służyć im na co dzień podczas poruszania się po mieście. Funkcjonariusze policji przećwiczyli z dziećmi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zaprezentowali animowany film edukacyjny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i liczymy na to, że od teraz każdy będzie świecił przykładem na drodze!


Odblaskowi Spacerowicze to:

Przedszkole „Bajka”, ul. Kopernika 5

Przedszkole „Nasze Pociechy”, ul. Mrongowiusza 59A

i os. Grunwaldzkie 18

Przedszkole „Stokrotka”, ul. Brzozowa 7A

Przedszkole „Kubuś”, ul. Spacerowa 1

Zespół Szkół Specjalnych, ul. Mrongowiusza 13 A

oraz gromada zuchowa „Gumi-Misie”

przy Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Kopernika 2


Wydarzenie zorganizował Urząd Miejski w Mrągowie, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie oraz Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo w ramach projektu współfinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Kampania jest częścią inwestycji Gminy Miasto Mrągowo, polegającej na doświetleniu kilkunastu przejść dla pieszych w najbardziej newralgicznych miejscach w mieście. O tym, gdzie i jak zostaną zmodernizowane przejścia dla pieszych, będziemy szczegółowo informować już wkrótce!

 

Pełna galeria foto z wydarzenia na naszym FB:

https://www.facebook.com/pg/UrzadMiejskiMragowo/photos/?tab=album&album_id=1655139617875476

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.