Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: środa, 06, grudzień 2017 14:16 Aktualności

Teleopieka - nowa forma wsparcia dla seniorów

Miasto Mrągowo podpisało deklarację dotyczącą przystąpienia do pilotażowego programu wdrażania usług teleopiekuńczych w wybranych gminach województwa warmińsko-mazurskiego w roku 2018. W ramach programu mieszkańcy Mrągowa będą mogli skorzystać z usług opiekuńczych świadczonych w formie teleopieki.

Program skierowany jest do osób,  które mogą potrzebować natychmiastowej pomocy, a nie potrafią, nie mogą jej wezwać w tradycyjny sposób. System teleopieki polega na zdalnym monitorowaniu bezpieczeństwa i zdrowia podopiecznych. Osoby, które zostaną objęte teleopieką zostaną wyposażone w telefon oraz bransoletkę z „czerwonym przyciskiem alarmowym”, podczas zagrożenia, gdy podopieczni nacisną przycisk, połączą się z operatorem, który podejmie decyzję o rodzaju interwencji, wówczas zostanie udzielona natychmiastowa pomoc. System teleopieki będzie działał w domu podopiecznego przez 24 godziny na dobę.

Teleopieka – to opieka na odległość, z której będą mogli skorzystać samotni i schorowani seniorzy, którzy ukończyli 60 lat, posiadają sprawną linię telefoniczną i niezastrzeżony numer telefonu oraz regularnie uiszczają opłatę telekomunikacyjną.

Na chwilę obecną Urząd Miasta Mrągowo dokonuje wszelkich niezbędnych formalności.

Zainteresowane osoby powinny wypełnić ankietę zgłoszeniową do udziału w projekcie pn. „Teleopieka w mieście Mrągowo”,  w tym celu mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie, do Pani Ewy Krym, tel. 89 741 34 42 oraz do Urzędu Miejskiego w Mrągowie, do Pani Pauliny Koneszko, pok. 26 (I piętro), tel. 89 741 90 04. Ankietę można  także pobrać ze strony internetowej Urzędu i dostarczyć ją we wskazane miejsca.


Załączone pliki
ankieta zgłoszeniowa (doc), Ilość pobrań: 1 pobierz

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.