Biznes

Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: czwartek, 22, maj 2014 12:43 Mrągowskie firmy

Firma AdamS

Firma AdamS z siedzibą w Mrągowie działa na rynku stolarki budowlanej od 1993 roku. 

Podstawowa działalność firmy to produkcja wysokiej jakości stolarki z PVC, oferowana w wielu stylistycznych i funkcjonalnych wariantach. Firma zajmuje się również produkcją okien, drzwi, witryn, konstrukcji fasadowych z aluminium, jak również rolet zewnętrznych oraz wewnętrznych roletek materiałowych.Dzięki dynamicznemu rozwojowi popartemu ciągłymi inwestycjami, firma AdamS dysponuje w chwili obecnej ogromnym potencjałem produkcyjnym. Firma posiada nowoczesny park maszyn w skład którego wchodzi 9 linii produkcyjnych: zgrzewarki 4-głowicowe, zgrzewarka 6-głowicowa, centra tnące, centra obróbcze, urządzenia do okuwania i szklenia. Ponadto firma dysponuje wysokiej klasy maszyną okleinującą.

Obecnie AdamS może się pochwalić siecią kilkuset stałych partnerów handlowych na terenie Polski i w większości państw Europy.

Historia Firmy:

Firma powstała 21 października 1992 roku, natomiast produkcję stolarki budowlanej z PCV rozpoczęła w 1993 roku. Początkowo zatrudniała 7 osób, produkując okna w systemie "Panorama" na ul. Mazurskiej 20 (tam teraz znajduje się biuro handlowe). W kolejnym roku sprzedaż wzrosła, a zatrudnienie zwiększyło się do 11 osób.

Realizowany system "Panorama" był dość ubogi, zatem aby poprawić swoją pozycję na rynku, Firma AdamS rozpoczęła poszukiwanie lepszego sytemu profili. W 1995 roku całkowicie przeszła na produkcję stolarki PCV w systemie Intertec. Ten system obecnie po fuzji producentów profili i po szeregu modyfikacji, nosi nazwę Aluplast Ideal i jest znacznie bogatszy od wersji wyjściowej. W kolejnych latach systematycznie rosło zatrudnienie oraz wzrastała sprzedaż wyrobów Firmy. W 1998 roku do swojej oferty Firma włączyła stolarkę z aluminium.

Podstawową działalnością firmy jest produkcja wysokiej jakości stolarki PCV i aluminium. Oferta Firmy obejmuje kilka systemów profili PCV marki Aluplast i Bruegmann oraz profili aluminium marki Aliplast i Sapa, na okuciach firmy Siegenia. Stolarka produkowana jest w wielu wariantach stylistycznych, funkcjonalnych i kolorystycznych. Wykonywane są okna standardowe i energooszczędne (Passiv Line) według indywidualnych zleceń zamawiających.

Obecnie Firma produkuje rocznie ponad 120 tysięcy okien PCV oraz okna, drzwi, witryny i konstrukcje fasadowe z aluminium. Wysoka jakość produktów, szeroka oferta, krótkie terminy realizacji jak i profesjonalna obsługa spowodowały znaczny wzrost sprzedaży.

Działalnością uzupełniającą są usługi budowlane związane z montażem stolarki PCV. Użytkownikiem produktów Firmy są osoby fizyczne, spółdzielnie mieszkaniowe, zakłady budowlane (będące często deweloperami) oraz inne zakłady wymieniające stolarkę budowlaną. Wszystkie produkowane okna charakteryzują się wysoką, jakością i bardzo korzystnymi współczynnikami przenikalności cieplnej. Firma posiada zakładowy system kontroli jakości oraz Patent na sposób szklenia, który ogranicza ryzyko pękania szyb przy montażu.

Strategia firmy opiera się w większości na sprzedaży stworzonej przez sieci partnerów handlowych. Biorąc aktywnie udział w targach branżowych poza granicami kraju (we Francji, w Niemczech, we Włoszech oraz w Szwecji), AdamS zdobywa zaufanie coraz większej liczby klientów – obecny eksport wynosi prawie 40%.

Firma ma własny autorski projekt – produkuje okna energooszczędne Passiv-line, czyli linię okien stworzoną specjalnie do domów energooszczędnych i pasywnych. Doskonała efektywność energetyczna i perfekcyjna konstrukcja okien PASSIV-LINE (potwierdzona licznymi nagrodami i wyróżnieniami) sprawia, że firma Adams może być uznana za lidera innowacji w branży tego rodzaju stolarki budowlanej.

 

Nagrody:

  • Passiv-Line Plus i Passiv-Line Ultra Liderem Rynku

W wyniku postępowania weryfikacyjnego Konkursu Promocyjnego LIDER RYNKU 2013 EURO LEADER w kategorii Produkt, Firmie AdamS przyznano dwa tytuły LIDERA RYNKU za Najlepsze w Polsce Okno PCV PASSIV-LINE ULTRA I Najlepsze w Polsce Okno PCV PASSIV-LINE PLUS.

PASSIV-LINE ULTRA uzyskał współczynnik przewodnictwa cieplnego dla okna referencyjnego Uw=0,5 (W/m2K) oznacza, że jest produktem o rewelacyjnych parametrach termoizolacyjnych, prawie trzykrotnie "cieplejszym" oknem od standardowych rozwiązań na rynku. Okno zostało już nagrodzone Złotym Medalem MTP 2013 oraz statuetką VIP 2012 w kategorii Innowacyjne okno  PCV.

PASSIV-LINE PLUS uzyskał współczynnik przewodnictwa cieplnego dla okna referencyjnego Uw=0,7 (W/m2K). Specjalnie zaprojektowane dla najbardziej wymagających klientów. Wysoka izolacyjność cieplna w dobrej cenie. Okno zostało również nagrodzone statuetką VIP 2012 w kategorii Innowacyjne okno PCV - Projekt autorski.

  • Złoty Medal MPT 2013

W dniu 03.12.2012 Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na Targach BUDMA 2013 i WINDOOR TECH 2013 działający pod Przewodnictwem Pana Profesora Józefa Jasiczaka z Politechniki Poznańskiej podjął decyzję o wyróżnieniu Złotym Medalem MTP produkt Firmy AdamS o nazwie Passiv-line ULTRA.

  • Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju

Firma AdamS H.Pędzich została uzyskała tytuł "Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012" w województwie warmińsko-mazurskim.

  • Lider Rynku

Firmie AdamS przyznano tytuł LIDER RYNKU za Najlepsze w Polsce Okno PCV PASSIV-LINE ULTRA I PLUS (Innowacyjne nowatorskie rozwiązania dla domów pasywnych). W dniu 31 czerwca 2013 r. w Hotelu Sheraton AdamS odebrał dwie statuetki Lidera Rynku i aż trzy certyfikaty.

 

Firma "AdamS" H. Pędzich
ul. Giżycka 5, 11-700 Mrągowo
tel. +48 89 741 32 48
fax. +48 89 741 32 47
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
www.adams.com.pl

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.