Biznes

Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: wtorek, 02, grudzień 2014 09:52 Mrągowskie firmy

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL

SM „MLEKPOL” to największa i najnowocześniej zarządzana spółdzielnia mleczarska w Polsce, a także jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” powstała na początku lat osiemdziesiątych XX w. w Grajewie - jednym z najpiękniejszych i najczystszych miejsc Polski.

Przez wszystkie lata załoga Spółdzielni skoncentrowana była na jednym celu – produkcji najlepszych na rynku produktów z najwyższej jakości polskiego mleka. Dynamiczny rozwój Spółdzielni datuje się od początku lat dziewięćdziesiątych XX w. Stworzenie marek „Łaciate”, „Milko” i „Mazurski Smak” pozwoliło na intensywną promocję produktów nabiałowych w całej Polsce – niewątpliwy sukces, jakim jest najwyższa rozpoznawalność marki „Łaciate” wśród marek mleka!

Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” rozrastała się, przyłączając okoliczne przedsiębiorstwa z tej samej branży. W ciągu kolejnych lat do macierzystego zakładu w Grajewie dołączyły spółdzielnie mleczarskie z: Kolna, Mrągowa, Sejn, Zambrowa, Augustowa, Bydgoszczy, Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Radomia, Zwolenia i Gorzowa Wielkopolskiego. Działania te doprowadziły do stanu, w którym „MLEKPOL” skupuje i przetwarza na znakomite produkty z ponad 13% skupowanego mleka w Polsce!

Tak znaczący zasięg i możliwości produkcyjne zaprocentowały udziałem w krajowym rynku mleka UHT, sięgającym obecnie ponad 40 %. „MLEKPOL” nie tylko prowadzi udane inwestycje w zakresie ciągłego unowocześniania technologii i środków produkcji, ale również dba o potencjał ludzki, czego dowodem jest przyznany Spółdzielni w 2009 r. tytuł „Solidny Pracodawca Podlasia”.

Historia Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL” jest oparta na ciągłym rozwoju. Spółdzielnia ciągle się rozrasta, a osiągnięte sukcesy pozwalają wierzyć, że rysuje się przed nią równie pomyślna przyszłość.

SM „MLEKPOL” co roku skupuje i przerabia ponad miliard dwieście milionów litrów mleka. Taką ilość mleka dostarcza do zakładów Spółdzielni ok. 14 tys. Rolników - członków spółdzielni, a nad procesami produkcyjnymi, sprzedażowymi czuwa ponad 2.300 pracowników.

Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” dzięki trosce o pracowników zdobyła tytuł „Solidnego Pracodawcy Podlasia 2009”. „MLEKPOL” angażuje się również w działania prospołeczne – współpracuje z Fundacją Jurka Owsiaka w programie „Policz się z cukrzycą” (m.in. w zakresie informacji o wymiennikach na opakowaniach produktów), a także angażuje się w akcje „Mleko z klasą” i „Doskonałe Mleko w Szkole”- promujące picie mleka w szkołach, w ramach edukacji z zakresu zdrowego żywienia dzieci i młodzieży.

Najwyższą pozycję na rynku oraz wspaniałą jakość produktów potwierdzają liczne nagrody, zdobywane przez SM „MLEKPOL”, między innymi:

  • Tytuł Superbrand - najsilniejszej marki na polskim rynku – dla marki „Łaciate”
  • Tytuł Wyborowej Marki 1989-2009 - dla marki „Łaciate”
  • Lider Forum - dla marki „Maślanka Mrągowska” oraz jogurtów „Milko”„Towar Roku” - dla mleka marki „Łaciate”
  • I miejsce na XIV Krajowej Ocenie Masła- dla masła extra marki „Łaciate”


Znaczną część produkcji SM "MLEKPOL" przeznacza na eksport wysyłając swoje wyroby do niemalże wszystkich krajów świata. Trafiają one do państw Unii Europejskiej, Afryki oraz Dalekiego Wschodu. Około jednej trzeciej produkcji SM "MLEKPOL" trafia na eksport, głównie do Włoch, Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech i Wielkiej Brytanii. W ofercie eksportowej znajdują się sery twarde, mleko odtłuszczone w proszku, masło oraz serwatka w proszku.

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.