Co nowego w mrągowie?

Jeśli szukasz w muzyce piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego, jeżeli Chcesz wysłuchać ciekawych opowieści, to nie może zabrakną Ci na tym wyjątkowym wydarzeniu!

2 maja 2015 r. o godzinie 19.00
w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
odbędzie się koncert

Grażyny Łobaszewskiej

poświęcony pamięci tragicznie zmarłego
Pana Władysława Wilińskiego.

„Poznasz ludzi z duszą. O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, czas nauczy Cię pogody. Przekonasz się, że i brzydcy potrafą pięknie kochać…”


Grażyna Łobaszewska to jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorka i autorka wielu śpiewanych przez siebie utworów.  Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla artystyki przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.
Od 2000 r. Grażyna Łobaszewska współpracuje z młodymi, trójmiejskimi Jazzmanami: Piotrem Manią, Patrykiem Stachurą i Kubą Staruszkiewiczem. Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze wydawnictwo poświęcone pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest.”

Koncert Grażyny Łobaszewskiej dedykowany jest pamięci tragicznie zmarłego Władysława Wilińskiego.

Pan  Władysław Wiliński był znanym i cenionym przedsiębiorcą. Był rzetelnym i lubianym pracodawcą, a  wykonywane przez niego wyroby metalowe nosiły cechy nie tylko użytkowe ale również artystyczne. Pan Władysław Wiliński był osobą mocno związaną z mrągowską kulturą. Na jego pomoc oraz sponsoring mógł liczyć każdy lokalny twórca i organizator imprez kulturalnych i artystycznych. Miłośnik jazzu i wieloletni członek Towarzystwa Jazzowego. Dzięki Jego zaangażowaniu organizacyjnemu i finansowemu w Mrągowie udało się zorganizować koncerty wybitnych artystów. Połączeniem pasji i pracy Pana Władysława Wilińskiego była utworzona przez niego Galeria ,,Wiliński”, która funkcjonuje do dziś. Za upowszechnianie kultury, mecenat, aktywność społeczną i promocję dziedzictwa regionalnego został uhonorowany przez samorząd miasta najważniejszym wyróżnieniem – Statuetką Mrongowiusza.  
Tragiczna śmierć Pana Władysława Wilińskiego była wielką stratą dla naszej mrągowskiej społeczności i Miasta.

Wstęp na ZAPROSZENIA

* Bezpłatne zaproszenia można odebrać osobiście w recepcji CKiT od 29 kwietnia 2015 r. w godz. 14. 00 - 21. 00, tel: 89 743 34 73.

Organizatorzy:
Burmistrz Miasta Mrągowa
Centrum Kultury i Turystyki
Radio ZET Gold

Sponsorzy:
Tracom. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe
Bruss Polska sp. z o. o
Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski
Zakład Metalowy Wiliński
Inter-Widex Wiesław Mierzejewski producent kołder i poduszek
Budextan. Przedsiębiorstwo Budowlane
Termik sp. z o.o.
Hotel Anek
Centrum Reklamowe  Szapiel
Cech Rzemiosł Różnych
Zakład Usług Komunalnych Lubowidzki

Kalendarz imprez