Komunikat dotyczący podpisania umowy o wsparcie zadania publicznego pn. „Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur”
2024-04-17 12:51:05
Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację, w roku 2024, zadania publicznego pn. "Wspieranie działań niosących pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym"
2024-04-10 10:13:59
Komunikat dotyczący podpisania umowy o wsparcie zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień poprzez sport – Mistrzostwa Polski PITBIKE Off-Road oraz Puchar Polski PITBIKE Off-Road”
2024-04-05 09:32:56
Komunikat dot. zlecenia realizacji zadania publicznego pn. „Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur (Jubileusz 10-lecia MTR Czos)” z pominięciem otwartego konkursu ofert
2024-04-02 10:36:55
Komunikat dot. zlecenia realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień poprzez sport – Mistrzostwa Polski PITBIKE Off-Road oraz Puchar Polski PITBIKE Off-Road” z pominięciem otwartego konkursu ofert
2024-03-27 10:36:59
DOFINANSOWANIE PRACODAWCOM KOSZTÓW KSZTAŁCENIA MŁODOCIANYCH PRACOWNIKÓW W ROKU 2024 ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU PRACY
2024-03-25 09:41:54
Komunikat dot. zgłoszenia osób do komisji konkursowej - konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania działań niosących pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym
2024-03-20 08:35:59
Komunikat dot. zgłoszenia osób do komisji konkursowej - konkurs ofert na realizację zadania publicznego polegającego na wsparciu działań na rzecz osób, rodzin i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez działania edukacyjne, organizację wypoczynku
2024-03-20 08:32:21
Komunikat dotyczący zlecenia realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień poprzez sport – Mistrzostwa Strefy Polski Północnej oraz Warmińsko Mazurskie Mistrzostwa Okręgu w Motocrossie” z pominięciem otwartego konkursu ofert
2024-03-14 10:52:37
LXXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W MRĄGOWIE. ZAPROSZENIE
2024-03-12 12:48:20
Nasze miasto dumnie reprezentowała drużyna Orlik Kids Mrągowo, składająca się z 9 chłopców i 1 dziewczynki. Najmłodsi przedstawiciele mrągowskiej piłki już w pierwszym meczu pokazali, że przyjechali walczyć o najwyższe cele, pokonując Gronowo Elbląskie 5-0. W drugim meczu, decydującym o zwycięstwie w swojej grupie po bardzo zaciętym meczu ulegli późniejszemu triumfatorowi całego turnieju Włocławkowi 4-3. Ostatni mecz grupowy z FC Cedry zakończył się remisem 1-1, co dało podopiecznym Kamila Kwiatka upragniony awans do fazy pucharowej. Tam w ćwierćfinale czekał zwycięzca grupy B- Akademia Orlika Czarni, mająca do tej chwili na koncie same zwycięstwa. Mecz zaczął się fatalnie, od straty dwóch bramek i widocznej przewagi Czarnych. Trwało to do momentu gdy padła pierwsza bramka kontaktowa, a obraz gry całkowicie się zmienił. Mrągowska ekipa przejęła inicjatywę na boisku i rozpoczęła festiwal strzelecki. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 5-2, a Orlik Kids Mrągowo przeszło do półfinału imprezy. Radość w drużynie i na trybunach była ogromna, gdyż swoim pociechom towarzyszyli tego dnia licznie przybyli rodzice. W meczu półfinałowym mrągowscy 6,7 i 8 latkowie zmierzyli się z Concordią Elbląg. Niestety od początku meczu było widać że dzieciaki są już zmęczone. Wynik 3-0 dla gospodarzy był zasłużony, a na otarcie łez pozostał mecz o III miejsce. Przed meczem o ostatnie miejsce na podium w trakcie 15 minutowej przerwy wszyscy nabrali trochę sił i do rywalizacji przystępowali w bojowym nastawieniu. Mecz z sąsiadami z Ełku i tym razem nie rozpoczął się miłym akcentem, gdyż po 5 minutach mrągowianie przegrywali 2-0, jednak tego dnia drużyna pokazała, że zawsze trzeba grać do końca. Na początku drugiej połowy padła bramka na 2-1 i drużyna wróciła do gry. Na kilka minut przed końcem bramkarz Rony Ełk wyciągnął piłkę z siatki po raz drugi. Mecz zakończył się remisem, co oznaczało rzuty karne. Tu zaczęły się niesamowite emocje, po pierwszej serii „jedenastek” znowu był remis 4-4, zadecydowały dwa dodatkowe karne, w których niestety lepsi okazali się młodzi piłkarze z Ełku zajmując 3 miejsce. Zarówno w tym meczu jak i całym turnieju najskuteczniejszym strzelcem drużyny był Dawid Kurbiedź, zdobywając w sumie 11 bramek. Był to pierwszy występ tej drużyny na jakimkolwiek turnieju, więc należą się duże brawa. Jest to dopiero początek przygody z piłką tych młodych ludzi, a udział i IV miejsce w tak dużej imprezie będzie dodatkową motywacją do ciężkiej pracy na treningach, rozwoju na boisku jak i poza nim, gdyż nie możemy zapomnieć że sport kształtuje przede wszystkim charakter i im wcześniej się zacznie tym lepiej. Dlatego też, z tego miejsca chciałbym zachęcić i zaprosić wszystkich rodziców do tego aby swoje dzieci kierowali na zajęcia prowadzone przez animatorów na mrągowskich orlikach. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i Turystyki lub bezpośrednio u animatorów.