- Ci , których pasją jest taniec mogą zapisać się na zajęcia zespołu "Kawałek Mrągowa" i taniec towarzyski.Tu można nauczyć się tańca ludowego, tańca country oraz kroków samby, rumby, cha-cha, jive, salsy, walca, tanga, fokstrota . W tym roku czwórka dziewcząt z zespołu "Kawałek Mrągowa" zaprezentowała się z grupą taneczną "Rodeo" podczas Pikniku Country a cały zespół przez cały rok występuje na imprezach miejskich. -Tych, których pasjonuje taniec nowoczesny zapraszamy na zajęcia taneczne. W tym roku będą to cztery grupy wiekowe: Fresh, Iskry, Iskierki i Iskiereczki. Grupy ćwiczą w technice hip hop, house, disco, dance show i zdobywają czołowe miejsca w turniejach powiatowych i wojewódzkich oraz występują na imprezach miejskich.W ubiegłym roku szkolnym grupy reprezentowały Mrągowo na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Grajewie i spotkały się z ogromną sympatią widowni.. - Jeśli ktoś chce nauczyć się gry na gitarze zapraszamy na zajęcia w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Oprócz nauki uczestnicy mają możliwość prezentacji nabytych umiejętności na występach MDK i poza placówką. - Na miłośników teatru czekają zajęcia teatralne. Umożliwiają one amatorską działalność teatralną i zabawę z teatrem poprzez doskonalenie wymowy, naukę pięknej recytacji, animacje kukiełkowe, twórcze przedstawienia i wspólne tworzenie scenografii. Grupy również występują na imprezach organizowanych przez MDK i poza placówką. -Zainteresowanych tenisem stołowym zapraszamy na zajęcia dla początkujących i zajęcia zaawansowane. Poprzez trening ogólnorozwojowy i nabycie odpowiednich umiejętności sportowych można uczestniczyć w turniejach miejskich, gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich . - Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne zapraszamy również na zajęcia plastyczne, na których oprócz malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki można poznać nowatorskie techniki mieszane oraz mieć możliwość udziału w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. - Zainteresowanych zajęciami Chóru Schola Vocale zapraszamy na spotkania przygotowujące do wspólnych koncertów i musicali. Oprócz występów dla miasta Mrągowo chór często reprezentuje Mrągowo w innych miejscowościach. Brał również udział w prezentacji spektaklu "Król Lew" w mieście Grunberg. Młodzieżowy Dom Kultury w ubiegłym roku szkolnym otrzymał od Ministerstwa Edukacji Narodowej tytuł "miejsce odkrywania talentów" ale jest również miejscem wspierania dzieci i młodzieży w ich twórczym rozwoju, wychowaniu oraz miejscem integracji z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz integracji lokalnej.Organizuje Mistrzostwa Taneczne ,akcję " Być dla innych" i wiele konkursów plastycznych i turniejów sportowych. Współpracuje z innymi placówkami, stowarzyszeniami i fundacjami aby oprócz edukacji i wychowania wspierać innych i uczyć otwartości na drugiego człowieka poprzez wspaniały wolontariat od najmłodszych lat. Każdy może więc znaleźć tu coś dla siebie. Zapraszamy!!!!