Przez dwa dni nasze miasto gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej (woj. kujawsko-pomorskie, mazowieckie, bielsko-podlaskie, warmińsko-mazurskie), które walczyły o awans do finału XXII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej.

W dwóch mrągowskich halach sportowych zespoły reprezentujące samorządy powiatowe, miejskie i gminne walczyły o miejsca premiowane udziałem w finałach. W eliminacjach udział wzięło dziewiętnaście drużyn w dwóch kategoriach a rywalizacja w trakcie meczy między drużynami była bardzo zacięta i emocjonująca.

W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniej obsadzoną strefą eliminacyjną, dwa zespoły kategorii 45+ i aż sześć pierwszych zespołów kategorii OPEN uzyskało bezpośredni awans do finałów MPPS w Brennej, które odbędą się w terminie 11 – 13 maja br.

Golub Dobrzyń UG - I miejsce w kat. 45+

W kategorii zespołów samorządowych 45+, najwyższy stopień podium zdobyli reprezentanci Urzędu Gminy Golub Dobrzyń. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, a na trzecim stopniu uplasowała się drużyna Samorządu Radomia. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Samorządu Mrągowskiego.

Urząd Miejski Nasielsk - I miejsce w kat. OPEN

Najlepszą drużyną eliminacji strefy północno-wschodniej w grupie OPEN, okazała ekipa Urzędu Miejskiego w Nasielsku, która w finale pokonała reprezentację z Bielska Podlaskiego. Wynik meczu 1 : 0 dla ekipy z Nasielska. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Czwarte miejsce przypadło drużynie  Miasta Toruń. Automatyczny awans do finałów uzyskały także reprezentacje: Urzędu Gminy Mrągowo oraz ekipa Urzędu Gminy Golub Dobrzyń.

Samorząd Bielsk Podlaski - II miejsce w kat. OPEN

Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania eliminacji, zostali wyróżnieni także indywidualni zawodnicy. W podsumowaniu kategorii 45+, najlepszym zawodnikiem został wytypowany Piskorski Grzegorz – UG Golub Dobrzyń a najlepszym bramkarzem został Grzelak Robert – Nowy Dwór Mazowiecki. Statuetkę i nagrodę dla najstarszego zawodnika mistrzostw otrzymał Ryszard Nowakowski  – Samorząd Mrągowski. A za swoją postawę w bramce oraz na boisku, tytułem „ofensywnego bramkarza” zostałnagrodzony Andrzej Stankiewicz z UG Golub Dobrzyń

Nowy Dwór Mazowiecki - III miejsce w kat. OPEN

Urząd Miasta Toruń - IV miejsce w kat. OPEN

W kategorii OPEN najlepszym bramkarzem eliminacji został Ostaszewski Piotr – Samorząd Bielsk Podlaski. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Michałowi Drewnowskiemu z reprezentacjiNowego Dworu Mazowieckiego.
W organizację tegorocznych eliminacji w Mrągowie, tradycyjnie włączył się Urząd Miejski w Mrągowie a Pani Otolia Siemieniec - Burmistrz Miasta Mrągowa objęła imprezę swoim patronatem. Nagrody rzeczowe i puchary zostały ufundowane także przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Mrągowie.

Źródło: www.sportzmieniamragowo.pl