Dla mieszkańców

Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: piątek, 18, marzec 2016 12:04 Dziecko

Są już wnioski na świadczenie 500 plus. Pobierz je z naszej strony

Dostępny jest już wzór wniosku o 500 zł na dziecko. Formularz można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub na naszej stronie internetowej.  

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie od 14 marca rozpoczął wydawanie wniosków. W formularzu należy podać  dane dotyczące dzieci, na które chcemy uzyskać wsparcie oraz informacje o dochodach rodziny oraz załączyć odpowiednie dokumenty.

Program rusza 1 kwietnia. W MOPSie można uzyskać potrzebne druki oraz niezbędne informacje na temat świadczenia 500 plus. Najprostsza jest procedura wnioskowania o pieniądze na drugie i kolejne dziecko, gdzie nie obowiązuje próg dochodowy. Więcej formalności czeka rodziców ubiegających się o finasowanie z programu na pierwsze dziecko. Wtedy należy przedstawić zaświadczenia o dochodach. Zgodnie z ustawą czas wydanie decyzji i wypłacenie świadczenia wynosi trzy miesiące, od dnia złożenia wniosku z kompletem dokumentów. Pierwsze wypłaty mogą być już wykonane nawet jeszcze w kwietniu.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wniosek można pobrać w Sekcji Świadczeń Rodzinnych, pok. 17 w godzinach pracy ośrodka. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami tel. - 89 679 54 35,  89 679 54 36, 89 741 34 42 wew. 53. Formularz można pobrać także z pliku poniżej.

Załączone pliki
wniosek_o_500plus (pdf), Ilość pobrań: 399 pobierz

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.