Komunikat dotyczący podpisania umowy o wsparcie zadania publicznego pn. „Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur”
2024-04-17 12:51:05
Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację, w roku 2024, zadania publicznego pn. "Wspieranie działań niosących pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym"
2024-04-10 10:13:59
Komunikat dotyczący podpisania umowy o wsparcie zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień poprzez sport – Mistrzostwa Polski PITBIKE Off-Road oraz Puchar Polski PITBIKE Off-Road”
2024-04-05 09:32:56
Komunikat dot. zlecenia realizacji zadania publicznego pn. „Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur (Jubileusz 10-lecia MTR Czos)” z pominięciem otwartego konkursu ofert
2024-04-02 10:36:55
Komunikat dot. zlecenia realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień poprzez sport – Mistrzostwa Polski PITBIKE Off-Road oraz Puchar Polski PITBIKE Off-Road” z pominięciem otwartego konkursu ofert
2024-03-27 10:36:59
DOFINANSOWANIE PRACODAWCOM KOSZTÓW KSZTAŁCENIA MŁODOCIANYCH PRACOWNIKÓW W ROKU 2024 ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU PRACY
2024-03-25 09:41:54
Komunikat dot. zgłoszenia osób do komisji konkursowej - konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania działań niosących pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym
2024-03-20 08:35:59
Komunikat dot. zgłoszenia osób do komisji konkursowej - konkurs ofert na realizację zadania publicznego polegającego na wsparciu działań na rzecz osób, rodzin i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez działania edukacyjne, organizację wypoczynku
2024-03-20 08:32:21
Komunikat dotyczący zlecenia realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień poprzez sport – Mistrzostwa Strefy Polski Północnej oraz Warmińsko Mazurskie Mistrzostwa Okręgu w Motocrossie” z pominięciem otwartego konkursu ofert
2024-03-14 10:52:37
Od paru lat w tego typu zawodach prym wiedzie Toruń i organizowany tam Półmaraton Świętych Mikołajów. Tradycją biegu w Toruniu są mikołajkowe stroje – czerwona koszulka, czapka oraz szalik. W tym roku bieg ukończyło 1744 zawodników, co jest nowym rekordem frekwencji. W zawodach zwyciężył Damian Kabat, który po samotnym biegu ustanowił nowy rekord wymagającej trasy – 1:07:05. Następni zawodnicy zjawili się na mecie dopiero po kilku minutach. Drugie miejsce zajął Karol Kaliś (1:13:47), a podium uzupełnił Kamill Nartowski (1:14:41). Wśród pań wygrała Andżelika Dzięgiel, która uzyskała czas 1:23:46. Zaraz za zwyciężczynią na mecie zameldował się Kamil Długosz – jedyny reprezentant Klubu Biegacza Mrągowo w Toruniu. Kamil zajął 27 miejsce i ustanowił swój nowy nieoficjalny rekord życiowy na dystansie półmaratonu. 4 grudnia był jednak dla Klubu Biegacza Mrągowo wyjątkowy z innego powodu. Był to pierwszy raz, kiedy członkowie klubu nie tylko startowali w zawodach, ale także brali udział w ich organizacji. Mowa tu o VII Mikołajkowych Biegach Ulicznych w Mikołajkach. Zawody rozgrywane są od kilku lat w ramach obchodów „Mikołajek w Mikołajkach”, jednak do tej pory większy nacisk położony był na biegi młodzieżowe, a bieg Open rozgrywany był na dość krótkim dystansie i nie przyciągał zbyt wielu biegaczy. Tym razem Wojciech Brodowski – organizator biegu i trener klubu UKS Atos Woźnice – za namową i z pomocą Klubu Biegacza Mrągowo poszerzył dystans głównego biegu do 10 kilometrów. Wyznaczono i oznakowano trasę, zakupiono pamiątkowe medale i puchary za miejsca Open i za kategorie wiekowe i rozesłano zaproszenia na bieg. W efekcie w Mikołajkach zjawili się sportowcy z Olsztyna, Ełku, Łomży, Braniewa, Mławy, Giżycka i Kętrzyna, a także nawet z Warszawy, Białegostoku czy Szczecina. Oczywiście bieg zdominowali biegacze z KB Mrągowo, dla których start tutaj był wręcz przyjemnym obowiązkiem. Pierwszy na metę przybiegł Paweł Grygo z czasem 35:55, który wyprzedził Andrzeja Godlewskiego (36:48) i Kamila Tarnowskiego (37:16). Najlepszą kobietą okazała się Renata Kalińska, który zwyciężyła pewnie z czasem 39:20. Drugie miejsce zajęła Sylwia Cymek (45:50), a trzecie Elżbieta Zapadka z Klubu Biegacza Mrągowo (50:41). Gratulacje! Ideą biegu było nagrodzenie jak największej ilości osób, dlatego podium w kategorii Open nie liczyło się w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy z mrągowskiego klubu na podium stawali jeszcze kilkukrotnie – wyniki prezentujemy poniżej, w nawiasie miejsce w kategorii. Specjalne wyróżnienie należy się Monice Czaplickiej, która pobiła rekord życiowy i wygrała swą kategorię, oraz Liwii Włodarskiej, której w debiucie na trasie towarzyszyła Lidia Długosz. Trud Liwii się opłacił, ponieważ została uhonorowana pucharem w swej kategorii wiekowej. Idealna pamiątka z pierwszego ukończonego biegu. Przyjezdni miłośnicy biegania byli bardzo zadowoleni z organizacji i atmosfery biegu, co dobrze rokuje na przyszłość. W związku z tym na wiosnę planowane są już kolejne zawody o podobnym charakterze, z Klubem Biegacza Mrągowo w roli współorganizatora. Zachęcamy więc do treningów! IX Półmaraton Świętych Mikołajów, Toruń (21,097 km), 04.12.2011 r. Wyniki: 27.(14) Kamil Długosz 1:23:47 Bieg ukończyło 1744 zawodników. VII Mikołajkowy Bieg Uliczny, Mikołajki (10 km), 04.12.2011 r. Wyniki: 13.(2) Sebastian Grabowski 43:44 14.(3) Stanisław Zapadka 44:34 16.(3) Karol Jannasz 44:47 18.(4) Andrzej Niedźwiedzki 45:57 22.(3) Jan Majewski 47:23 25.(5) Arkadiusz Szczepaniak 49:50 26.(3 w Open) Elżbieta Zapadka 50:41 27.(1) Monika Czaplicka 51:20 28.(5) Krystian Piątek 56:23 31.(2) Regina Łuńska 1:00:16 32.(6) Zbiegniew Łuński 1:00:17 33.(1)Liwia Włodarska 1:04:55 34.(3) Lidia Długosz 1:04:56 Bieg ukończyło 35 zawodników.