Na platformie YouTube dostępna jest już pełna wersja filmu „Sakrum” w reżyserii i zaangażowaniu wielu mrągowian. Zachęcamy do obejrzenia!

Film „Sakrum” jest opowieścią o mężczyźnie, który toczy walkę o nadzieję, a przede wszystkim o odwagę do zmierzenia się z graniczną sytuacją w swoim życiu. Kanwą historii jest zdarzenie, które może przydarzyć się każdemu z nas. Tkwi w tym od wieków niezgłębiona tajemnica cierpienia, jak i tęsknoty za czymś, co pomaga przejść przez największe kryzysy życiowe.

Scenariusz został napisany przez tegorocznego maturzystę Olgierda Stasiaka, który był również odpowiedzialny za współreżyserię wraz z Pawłem Kisielem. Młody twórca nie ukrywa, że z zawodem reżysera wiążę swoją przyszłość.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez mrągowski młodzieżowy starup OH! Móvie Studio przy wsparciu Teatru Insania i grupy teatralnej INASIS z Dźwierzut oraz studia filmowego Positive Art. Z Warszawy. Film powstał przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko—Mazurskiego.

"Sakrum" - 27 min.
reżyseria: Olgierd Stasiak, Paweł Kisiel
scenariusz: Olgierd Stasiak, Aleksandra Lemańska, Marek Samselski
zdjęcia: Marcel Positive Art, Wojtek Sienkiewicz

„Sakrum” obejrzało dotąd kilkuset widzów, zgromadzonych w olsztyńskim Multikinie, następnie w Centrum Kultury i Turystyki, a także w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej, podczas specjalnie poświęconej filmowi konferencji. Po raz kolejny padło pytanie: czy historia Andrzeja i Laury będzie miała kontynuację? Jak stwierdził jeden z reżyserów, jak najbardziej może mieć - jednak to każdy z nas ma za zadanie ją dopowiedzieć.
Więcej o konferencji w MCAL KLIKNIJ TU