Znamy wyniki Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2020. W pierwszej edycji inicjatywy, zorganizowanej w ramach "dużego" Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego, wzięło udział ponad 2000 uczniów z sześciu mrągowskich szkół. Do SBO zgłoszono łącznie 18 zadań, ale do realizacji wybrano 7 z nich.

W pierwszej edycji SBO wzięły udział następujące placówki: Zespół Oświatowo-Sportowy „Baza”, Zespół Szkół Specjalnych, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 1, Zespół Szkół Nr 2 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczniowie zgłosili łącznie 18 zadań, na które oddano w sumie 2241 głosy.

Lista projektów zakwalifikowanych do realizacji:

 • Zespół Oświatowo-Sportowym "Baza"
  Nazwa zadania: Mikrofon bezprzewodowy na apele (2 szt.), biała tablica do klas wraz z mazakami (4 szt. - do 4 klas), kolorowe ławki na korytarz (4 szt. - po dwie na każdy korytarz).
  Koszt 5000 zł

 • Zespół Szkół Specjalnych
  Nazwa zadania: Kino dla wszystkich
  Zakup urządzenia telewizyjnego wielkokranowego  i worków do siedzenia dla uczniów, przeznaczone do realizacji zajęć zarówno edukacyjnych jak i pozalekcyjnych ( m.in. organizacja spotkań filmowych, zajęć artystycznych dla starszych uczniów lub zajęć edukacyjnych i relaksacyjnych dla młodszych uczniów).
  Koszt: 3550 zł

  Nazwa zadania: Gramy i śpiewamy – swój talent ujawniamy
  Zakup przenośnego głośnika, mikrofonów, słuchawek i urządzeń pamięci masowej – pendrive przeznaczonych do rozwijania zainteresowań i uzdolnień artystycznych uczniów.
  Koszt: 1450 zł

 • Szkoła Podstawowa Nr 4
  Nazwa zadania: Zakup szafek ubraniowych
  Zakup i zamontowanie szafek szkolnych, z których uczniowie będą korzystali przez cały rok. Odciąży to uczniów od noszenia zbędnych podręczników.
  Koszt: 4360,35 zł

 • Szkoła Podstawowa Nr 1
  Nazwa zadania: Kącik relaksacyjny
  Pufy, farby (niebieska i biała), poduszki, przenośny głośnik z wejściem USB i funkcją Bluetooth.
  Koszt: 4200 zł   

 • Zespół Szkół Nr 2
  Nazwa zadania: Mural z patronem szkoły
  Koszt: 5000 zł
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
  Nazwa zadania: Wyposażenie siłowni szkolnej
  Zadanie ma na celu doposażenie siłowni szkolnej w dodatkowe elementy do ćwiczeń (ławeczki, hantle, wyciąg, bieżnia, atlas) oraz zakup monitora tv.
  Koszt: 5000 zł

Szkolny Budżet Obywatelski na 2020 rok jest przedsięwzięciem mającym na celu zaangażowanie uczniów w proces zarządzania Miastem, edukację oraz pobudzenie ich aktywności obywatelskiej. SBO 2020 daje uczniom Mrągowa możliwość składania propozycji zadań, które mogą być sfinansowane z budżetu Miasta, a także możliwość wyrażenia opinii uczniów na temat zgłoszonych projektów. Łączna kwota Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2020 to 30 tys. zł, w tym maksymalnie 5 tys. zł na jedną szkołę.