Orkiestra Jurka Owsiaka po raz kolejny zagrała w Mrągowie. Podczas 28. Finału WOŚP w naszym mieście udało się zebrać 104 955,91 złotych. Oznacza to, że ubiegłoroczny rekord został pobity!

Pieniądze zbierane były między innymi przez wolontariuszy kwestujących na ulicach Mrągowa. Nie zabrakło bogatego programy artystycznego w Centrum Kultury i Turystyki. W ramach wydarzenia odbyły się również imprezy towarzyszące: IV Bieg do Przerębla czy Stand – up w Ceglanej. W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowało się również Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz Biblioteka Miejska w Mrągowie, a także liczni przedsiębiorcy i osoby prywatne. Rekord nie zostałby jednak podbity bez ludzi dobrego serca, którzy wrzucali hojnie datki do orkiestrowych puszek. Mrągowianie po raz kolejny pokazali wielkie serce!

Warto wspomnieć, że najdrożej wylicytowanym "fantem" okazała się możliwość zostania "jednodniowym burmistrzem". Licytację wygrał pan Kamil Węglewski, który przeznaczył na ten cel 2,5 tys. złotych.

Tegoroczny Finał przebiegł pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.


Tak wyglądał finał 28. WOŚP w Mrągowie. Fot. Paweł Krasowski, Anida Keller


IV Bieg do przerębla. Fot. Paweł Krasowski


Stand-up w Ceglanej! Fot. Paweł Krasowski