W czwartek, 4 czerwca, władze Mrągowa spotkały się z producentami Festiwalu Piknik Country i Folk i rozmawiali o organizacji tegorocznej edycji imprezy. Mimo istniejącej pandemii oraz wielu obostrzeń sanitarnych, organizatorzy nie chcą odwoływać kultowego wydarzenia, ale zamierzają przeprowadzić imprezę w innych niż dotychczas warunkach.

W spotkaniu wzięli udział burmistrz Mrągowa – Stanisław Bułajewski, zastępca burmistrza – Tadeusz Łapka oraz prezes Ameno Event – Krzysztof Majkowski.

Na spotkaniu omówiono perspektywy zorganizowania tegorocznego festiwalu w okresie istniejącej pandemii. Strony wyraziły przekonanie, że ewentualne odwołanie imprezy z ponad 38-letnią historią, byłoby stratą nie tylko dla fanów tego gatunku muzyki w Polsce, ale i dla artystów przygotowujących się od dawna do występów w Mrągowie.

Dlatego zarówno władze miasta, jak i producent Festiwalu zadeklarowali, że uczynią wszystko, by być przygotowanym na przyjęcie gości przybywających w ostatni weekend lipca do Mrągowa i zagwarantują program artystyczny dostosowany do możliwości wynikających z obiektywnych uwarunkowań (np. możliwości przybycia artystów zagranicznych).

W związku z kolejnymi etapami odmrażania życia społecznego w Polsce (między innymi częściowe otwarcie stadionów sportowych od dnia 19 czerwca) stwierdzono, że istnieje uzasadniona podstawa do przypuszczenia, że już wkrótce stworzone będą możliwości zorganizowania naszego muzycznego wydarzenia.

Uczestnicy spotkania zadeklarowali, że podejmą się tego zadania także w sytuacji gdyby nie było możliwe zorganizowanie Pikniku w oparciu o ustawę o imprezach masowych tzn. gdyby liczba uczestników nie mogła przekroczyć granicy 1 tysiąca osób na koncercie, licząc się przy tym także z koniecznością spełnieniem uciążliwych restrykcji sanitarnych, oraz dostosowując program do istniejącej sytuacji.

Uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję, że wszyscy fani już wkrótce spotkają się na jednym największym festiwali tego gatunku muzyki w Europie i że jak co roku „wszystkie drogi poprowadzą nas do Mrągowa” w ostatni weekend lipca 2020r!