Już 1 i 2 sierpnia zapraszamy na Festiwal Pierogów Świata w Mrągowie! Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni.

Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów.
Na  miejscu będzie można spróbować takich przysmaków jak: manty – tureckie pierogi, japońskie pierożki – gyoza, wietnamskie – hacao, gotowane na parze i nadziewane krewetką, koreańskie mandu z pikantną kapustą pekińską kimchi, gruzińskie pierogi – chinkali z pysznym farszem, perskie bolani czy hiszpańskie empanady. Nie zabraknie także polskich pierogów nadzianych przeróżnymi farszami.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.
Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.
Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i niepopularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata, kończąc na domowych posiłkach  kojarzących się ciepło z kuchnią babci.

Na festiwalu znajdą się również stoiska z wybornymi trunkami alkoholowymi, takimi jak piwa, wina, cydr i miody pitne. Pragnienie ugasi też orzeźwiająca lemoniada, a po pierogowej uczcie dla wszystkich łasuchów gratka w postaci pysznych perskich i gruzińskich deserów czy oryginalnej tureckiej baklawy.

To wszystko znajdziecie na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie!

Sobota 1 sierpnia 12:00-20:00
Niedziela 2 sierpnia 12:00-18:00

Wstęp bezpłatny – impreza plenerowa

pierogi mragowo