To był jeden z tych koncertów, który długo zostanie w pamięci uczestników… 10 września na scenie mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki, wystąpili: kompozytor muzyki współczesnej i filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent - Krzesimir Dębski oraz Adam Palma - wirtuoz gitary akustycznej, Najlepszy Akustyczny Gitarzysta w Polsce w plebiscycie Guitar Awards. Panom towarzyszył kwintet smyczkowy i perkusjonista.

Artyści zabrali słuchaczy w interesującą muzyczną podróż, podczas której można było usłyszeć muzykę filmową, jazzową, ludową i kompozycje Chopina z płyty „Adam Palma Meets Chopin”. Nie zabrakło „Dumki na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem”!
Organizatorem koncertu była Fundacja „TEN CZAS” z Mrągowa. Wydarzenie miało wymiar charytatywny - zbierano pieniądze na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie. Uzbierano 5148 zł. Całość zorganizowano w ramach Mrągowskiej Inicjatywy Lokalnej, realizowanej przez mrągowski samorząd.
Podczas koncertu, STOWARZYSZENIE ARTYSTÓW WYKONAWCÓW UTWORÓW MUZYCZNYCH I SŁOWNO – MUZYCZNYCH, z okazji 30-lecia pracy artystycznej przyznało Adamowi Palmie nagrodę, którą wręczył burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.

Zachęcamy również do obejrzenia reportażu o chorobie, z którą niedawno zmagał się Adam Palma.

Video: Paweł Krasowski
Foto: Michał Kaczyński