Mrągowo znalazło się w prestiżowym gronie 30-tu średniej wielkości miast w Polsce, które zakwalifikowały się do Akademii Miast Przyszłości. Program realizowany jest przez Polski Fundusz Rozwoju.

60-ciu pracowników 30-tu urzędów miejskich poznaje kompletne plany innowacyjnych działań i narzędzia, które warto wdrożyć w miastach średniej wielkości. Wszystko po to, aby wykorzystując potencjał swojego samorządu strategicznie budować przyszłość i być gotowym sprostać nowym wyzwaniom.

Taką możliwość wybranym urzędnikom również z Mrągowa dał Polski Fundusz Rozwoju (PFR), który ruszył z pierwszą edycją Akademii Miast Przyszłości. Nowy program dedykowany średnim miastom to cykl zajęć praktycznych i konsultacji z ekspertami. Urzędnicy w ramach Akademii będą mogli skorzystać z różnych instrumentów przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tematyka programu koncentruje się na zarządzaniu miastem, partycypacji mieszkańców, mobilności miejskiej, energetyce i klimacie, przedsiębiorczości, edukacji, kulturze oraz mieszkalnictwu.

Ważnym tematem Akademii będzie także partnerstwo publiczno-prywatne, inwestowanie w spółki zależne czy efektywne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania finansowe i prawne, które pozwolą zwiększyć wpływy do budżetu – na przykład zwiększając efektywność poboru opłat. Potwierdzeniem zdobytych podczas Akademii umiejętności będzie możliwość zdobycia Certyfikatu Miast Przyszłości PFR. Ponadto 10 najlepszych projektów otrzyma również wsparcie finansowe na wdrażanie swojego pomysłu.Źrodło: Polski Fundusz Rozwoju. Oprac. Ewelina Krzywosz

Zdjęcia: Polski Fundusz Rozwoju.

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna