Juniorzy młodsi Mrągowii Mrągowo awansowali do ekstraklasy województwa w swoim roczniku, gdzie zmierzą się z czołowymi klubami z Warmii i Mazur! Nasza drużyna zapewniła sobie awans po pełnym walki spotkaniu z Tęczą Biskupiec, z którą wygrali 2:1.

– Wielkie gratulacje dla całej drużyny, jesteśmy z Was bardzo dumni – mówił po meczu prezes Jan Łuński. – To nie tylko olbrzymi sukces naszego klubu, ale także miasta. Dziękuję trenerowi Markowi Sośnie za świetnie wykonaną pracę. Z przyjemnością ogląda się grę jego drużyny. Zrobimy wszystko, aby dać Wam możliwość gry z najlepszymi drużynami w województwie w jak najlepszych warunkach.

Mecz pomiędzy Mrągowią Mrągowa a Tęczą Biskupiec lepiej mogli rozpocząć zawodnicy Tęczy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Kamil Tomczuk, uderzył piłkę głową, a ta trafiła w słupek. Odpowiedź mrągowian przyniosła im bramkę, którą po zamieszaniu w polu karnym, na raty zdobył Dawid Krawczyk. Chwilę potem świetną dwójkową akcję przeprowadzili Zbigniew Wójcik z Oliwierem Olbrysiem, po czym ten drugi strzelił minimalnie obok dalszego słupka. W 20. minucie futbolówka uderzona z rzutu wolnego przez Szymona Cichowskiego trafiła w poprzeczkę. W następnej sytuacji piłka po strzale Szymona Kopyścia zza „szesnastki” trafiła w boczną siatkę. Trzynaście minut później goście doprowadzili do wyrównania. Błąd w kryciu naszych zawodników wykorzystał Tomczuk, który strzałem głową pokonał Szymona Witkowskiego. W 38. minucie Norbert Zalewski z bliskiej odległości posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

W drugiej połowie gra się zdecydowanie wyrównała i toczyła głównie w środkowej strefie boiska. W 53. minucie Cichowski przebiegł z futbolówką kilka metrów, po czym strzelił zza pola karnego w boczną siatkę. Piętnaście minut później Bartosz Wosik wyprzedził mrągowskich obrońców, znalazł się w sytuacji sam na sam z Witkowskim, ale golkiper „żółto-czarnych” popisał się bardzo dobrą interwencją. W odpowiedzi uderzał Zalewski, ale po raz kolejny niecelnie. W 73. minucie poprzeczka po strzale Macieja Janca uratowała Mrągowię przed stratą gola. W odpowiedzi indywidualną akcję przeprowadził Gabriel Mazurek, ale Jacek Orłowski końcówkami palców wybił piłkę na korner. Po dośrodkowaniu Mazurka z rzutu rożnego Zalewski trafił w boczną siatkę. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry mrągowianie zdobyli zwycięskiego gola. Wójcik dośrodkował z kornera futbolówkę w „szesnastkę”, uderzenie Zalewski z linii bramkowej wybił jeden z rywali, do piłki doszedł Mazurek i mocnym strzałem wpakował ją do siatki.

Wielkie gratulacje dla całej drużyny i trenera. Cieszę się, że zawodnicy będą mogli dalej się rozwijać grając na wyższym poziomie – powiedział trener-koordynator Karol Lemecha. – Naszym głównym celem jest wprowadzanie wychowanków do pierwszego zespołu, dlatego liczymy na tych chłopaków. Wierzę w to, że wielu z nich w przyszłości wywalczy sobie miejsce w zespole seniorów na poziomie IV ligi.