Coraz więcej zgłoszeń, dotyczących zaparkowanych pojazdów utrudniających ruch na mrągowskich drogach, wpływa do Urzędu Miejskiego w Mrągowie. Problem jest dość powszechny, a dotyczy głównie ulic: Nowogródzkiej, Wyspiańskiego, Krzywej, Grunwaldzkiej i osiedla Ptasiego. Zaparkowane tam auta uniemożliwią przejazd służb ratunkowych i komunalnych.

– Kierowcy - przeważnie dla własnej wygody - nie korzystają z własnych posesji lub parkingów i zostawiają pojazdy na ulicach czy chodnikach, uniemożliwiając służbom przejazd – mówi Tadeusz Łapka, zastępca burmistrza Mrągowa. – Jest to szczególnie uciążliwe porą zimową, gdy służby odśnieżające mrągowskie ulice nie mogą swobodnie wykonywać swojej pracy. Ograniczona przepustowość ulic utrudnia również odbiór nieczystości i co najważniejsze: przejazd służb ratunkowych, takich jak straż czy pogotowie.  

Tadeusz Łapka dodaje: – Apelujemy o rozsądek i nie blokowanie przejazdów. Tu chodzi także o ludzkie życie. Pomyślmy, co może stać się w sytuacji, gdy wybuchnie pożar, a straż pożarna z ciężkim sprzętem nie będzie mogła przejechać ulicą…  

W przypadku zauważenia nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów - zwłaszcza w sytuacji, gdy blokują ulicę - należy powiadomić policję.