Mrągowskie Przedszkole „Stokrotka” od wielu lat w różnorodny sposób rozbudza wrażliwość ekologiczną nie tylko dzieci do niego uczęszczających ale i również ich rodziców, rodziny. Tak też i było podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, które w placówce co roku są szczególnie uroczyste.

- Tegoroczne święto naszej planety, przedszkolaki uczciły konkursowym eko-balem pod hasłem „Ekologiczny Bal Postaci z Bajek”, który odbył się w każdej grupie przedszkolnej - mówi nauczycielka Milena Stachelek. - O stroje dla dzieci zadbali rodzice, którzy jak zwykle wykazali się wyobraźnią i pomysłowością. Tego dnia nie zabrakło również innych ekologicznych atrakcji jak zagadek, gier, konkursów, piosenek, zabaw ruchowy i tanecznych.

Ponadto dzieci z grupy VII „Fiołki” wzbogaciły teren przedszkolny o nowe krzewy ozdobne, które wspólnie posadziły. Wszystkie dzieci w ramach eko-konkursu otrzymały dyplomy i małą niespodziankę.

- Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie oryginalnych eko-kreacji dla naszych przedszkolaków oraz wszystkim osobom, które miały wkład w tą bajeczną imprezę jeszcze raz serdecznie dziękujemy - dodaje Milena Stachelek.

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna