12 czerwca o godzinie 9.00 na terenie Ekomariny przy plaży miejskiej w Mrągowie odbędzie się inauguracja bardzo ciekawego wydarzenia sportowego o nazwie "Parkrun Ekomarina". – Będzie to bieg, trucht lub marsz na dystansie 5 km z pomiarem czasu – mówi organizator Kamil Adam Hirsz. Zapraszamy do udziału wszystkich, zarówno młodych i starszych miłośników biegania. Wszystko odbędzie się w luźnej formie, pozbawionej rywalizacji!

Czym jest parkrun Ekomarina?

To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze.

Kiedy organizowany jest parkrun?

W każdą sobotę o 9:00 przez cały rok.

Gdzie odbywają się spotkania parkrun?

Miejsce organizacji spotkania to Ekomarina Mrągowo, 11-700 Mrągowo. Trasa biegu składa się z jednego okrążenia i biegnie promenadą nad jeziorem Czos. Po starcie uczestnicy kierują się w stronę Parku Lotników, który okrążają i na wysokości kortów zawracają w kierunku startu aż do tzw. “Źródełka Miłości”. Później trasa zawraca ponownie do Ekomariny, gdzie będzie znajdować się meta. Więcej informacji nt. trasy znajdziesz w sekcji trasa.

Ile kosztuje udział w parkrun?

Nic – udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań parkrun w dowolnej lokalizacji w Polsce lub na świecie. Prosimy nie zapomnieć wydrukować i przynieść ze sobą nadanego w ramach rejestracji Indywidualnego Kodu Uczestnika, który potrzebny jest to podania Twojego rezultatu. Pamiętaj - BRAK KODU OZNACZA BRAK WYNIKU!

Jak szybko muszę pokonać trasę?

Nie mamy limitu czasu i każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie. Boisz się, że będziesz ostatni(a)? W parkrun nikt nie jest ostatni. Na końcu stawki mamy zawsze wolontariusza, który przekracza linię mety jako ostatni uczestnik. Wszyscy uczestniczymy w parkrun dla przyjemności a każdy uczestnik niezależnie od formy, umięjętności czy też rezultatów jest tak samo mile widziany w ramach parkrun.

Weź udział również jako wolontariusz!

parkrun organizowany jest przez samych uczestników. Zachęcamy do wsparcia organizacji naszych spotkań w charakterze wolontariusza. Zgłoś się adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wesprzyj naszą społeczność.

 


Parkrun Mragowo


 Galeria zdjęć z pierwszego spotkania. Fot. Paweł Krasowski

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna