O szansach powrotu kolei do Mrągowa, a dokładnie o modernizacji linii 223 i programie "Kolej Plus", mówili w Mrągowie przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. Konferencja prasowa odbyła się 26 stycznia na peronie mrągowskiego dworca kolejowego.

Dokładnie rok temu rozpoczęliśmy starania, aby przywrócić połączenia kolejowe na trasie 223, biegnącej między innymi przez Mrągowo – powiedział burmistrz Bułajewski. – W Ministerstwie Infrastruktury podpisaliśmy porozumienie, na mocy którego miasto Mrągowo wspólnie z Centralnym Portem Komunikacyjnym zagwarantowało do 24 milionów złotych na tę inwestycję. Bez wątpienia wielki udział w tym ma europoseł Karol Karski i wiceminister Marcin Horała, za co serdecznie im dziękuję. Zarząd województwa zlecił wykonanie Wstępnego Studium Planistyczno-Prognostycznego i zgłosił projekt modernizacji linii do II etapu programu "Kolej Plus" za co jestem wdzięczny marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi. Mam ogromną nadzieję, że uda się zmodernizować tę trasę, a podróżni z Mrągowa będą mogli dojechać np. nie tylko do Olsztyna, ale i do Warszawy.

W konferencji wzięli udział: Jerzy Szmit - prezes PiS w okręgu olsztyńskim, Stanisław Bułajewski - burmistrz Mrągowa, Dariusz Rudnik - radny wojewódzki i Sławomir Prusaczyk - wicestarosta powiatu mrągowskiego.

Video i foto: Paweł Krasowski

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna