Ekomarina położona jest przy ul. Jaszczurcza Góra, nad jeziorem Czos. Zaledwie kilka kroków dzieli ją od mrągowskiego amfiteatru i 15 minut spacerkiem od Miasteczka Westernowego Mrongoville.

Eko strefa przyjazna dzieciom i nie tylko im

Na terenie Ekomariny znajdują się urządzenia rekreacyjne służące do zabaw dla najmłodszych, place zabaw, zestawy wspinaczkowe i stoły do ping – ponga.
Dla osób lubiących aktywny wypoczynek polecamy wypożyczalnię sprzętu wodnego czynną w sezonie letnim.
Także plaża miejska z pomostami i profesjonalne boiska do piłki plażowej i koszykowej zapewnią mnóstwo zabaw i rozrywek dla dzieci i ich opiekunów.
Fanów westernowych klimatów ucieszy fakt, że niedaleko Ekomariny (15 minut drogi pieszo) znajduje się park rozrywki stylizowany na XIX-wieczne miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu – Western City Mrongoville.

Mini przystań – raj dla żeglarzy

Celem budowy tej ekologicznej mini przystani było zmniejszenie zanieczyszczenia przyrody, wód Czosu oraz ogólne zwiększenie dbałości o infrastrukturę przyjazną naturze. Dzięki Ekomarinie znacznie zwiększył się komfort przebywających tutaj żeglarzy i kajakarzy cumujących wzdłuż nabrzeża, jak i turystów odwiedzających mrągowską plażę miejską. Ciekawostką i zachęcającą rzeczą dla żeglarzy okazuje się nowy i wolny od opłat pomost cumowniczy. Kolejnym rarytasem jest nowopowstały SLIP, który służy do pomocy ściągania i wodowania jednostek pływających. W tym zarówno dla jednostek ratowniczych i prywatnych.

Kontakt:

ul. Jaszczurcza Góra 6
11-700 Mrągowo
www.eko-mazurymariny.pl

Zarządca obiektu:

TBS "KARO"
ul. Kopernika 11
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 06 00