BALET
Data:
2019-12-05
Godzina:
18:00:00
Kategoria:
wydarzenie muzyczne
Wstęp:
Wstęp biletowany
cena biletu od: 100.00 zł
Miejsce wydarzenia:
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Organizator:
Centrum Kultury i Turystyki

Zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki na widowisko
DZIADEK DO ORZECHÓW
5 grudnia 2019, godz. 18.00
sala widowiskowa CKiT

"Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny ZESPÓŁ TANCERZY ROYAL LVIV BALLET.
Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii... wprowadza nas w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza.
Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Podczas polskiego tournèe w listopad/grudzień 2019 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski,Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody.
Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości Victor Szczerbakov - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Spektakl w 2 aktach.

Czas trwania spektaklu: 2 godziny + 15 min przerwa

   


Bilety w cenach:
- parter sali widowiskowo-kinowej 100 zł (normalny), 95 zł (ulgowy dla uczniów szkoły podstawowej)
- balkon 95 zł (normalny), 90 zł (ulgowy dla uczniów szkoły podstawowej)
do nabycia w sprzedaży na www.kupbilecik.pl
oraz w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie w recepcji (od godz. 14:00, tel. 89 743 34 66) i w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej (pon.-pt. 8:00-16:00, tel. 89 741 80 39).

 

Opublikowano: 2018-02-19 08:47:26
Autor: Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej