Anna Maria Jopek
Data:
2019-11-24
Godzina:
18:00:00
Kategoria:
wydarzenie muzyczne
Wstęp:
Wstęp biletowany
cena biletu od: 95.00 zł
Miejsce wydarzenia:
Centrum Kultury i Turystyki
Organizator:
Centrum Kultury i Turystyki

ANNA MARIA JOPEK – AMJ5TET 
24 listopada (niedziela), godz. 18.00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Turystyki
 
Zapraszamy na niezwykły koncert, który zakończy tegoroczne Impresje artystyczne ŚPIEWAJĄCE OBRAZY
Na scenie CKiT wystąpi zespół przyjaciół i pasjonatów! Wszyscy w drużynie Anny Marii Jopek są frontmanami własnych projektów. 
"Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie” – wyznaje Jopek. I szybko dodaje: „Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu”.
Artystce na scenie towarzyszą: ROBERT KUBISZYN (bas), PAWEŁ DOBROWOLSKI (perkusja), PIOTR NAZARUK (flety, głos, cytra) oraz KRZYSZTOF HERDZIN (fortepian). 

Koncert w Mrągowie będzie okazją do usłyszenia utworów z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice. „Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem”.
 
Biografia Anny Marii Jopek: 
Anna Maria Jopek - wokalistka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone,) Zaśpiewała duet ze Stingiem i pojawiła się na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall czy Deakin Edge w Melbourne. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. W ostatnim czasie wspólnie z Teatrem Pieśń i Kozła  koncertowała z projektem „Return to the voice” w Polsce, Szkocji i Anglii. Wspólnie z basistą Robertem Kubiszynem napisała muzykę do spektaklu Leszka Mądzika pt. „Czas kobiety”, w którym występuje. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Obecnie Artystka promuje swoje  najnowsze platynowe wydawnictwo z Branfordem Marsalisem pt „ULOTNE”, która ma status złotej.
 
Koncert poprzedzi występ Laureatów OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENKI, który odbywa się w ramach Impresji artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2019.
 

Bilety: 95 zł - przedsprzedaż do 30.09.2019 
113,00 zł - ulgowy /uczniowie,studenci, z kartą MRTP/MKS/125 zł - od 01.10.2019

Recepcja CKiT w Mrągowie, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66; systemy:

  

Opublikowano: 2019-08-27 08:23:20
Autor: Marta Szymborska / Centrum Kultury i Turystyki