49. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej
Data:
2020-10-17
Godzina:
15:00:00
Kategoria:
wystawy
Wstęp:
Wstęp wolny
Miejsce wydarzenia:
Centrum Kultury i Turystyki
Organizator:
Centrum Kultury i Turystyki

49. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej ma na celu integrację i promocję amatorskiego środowiska plastycznego. W Mrągowie gości już od 48 lat. Inicjatorem wydarzenia był zasłużony promotor amatorskiego ruchu plastycznego Aleksander Wydorski, - absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu, instruktor do spraw plastyki m.in. w Powiatowym Domu Kultury w Mrągowie, organizator wielu plenerów malarskich dla uczestników zajęć plastycznych, przeglądów malarskich (Mrągowo), rzeźby (Biskupiec) i tkaniny (Kętrzyn), założyciel Klubu Plastyka Amatora w Olsztynie.
Początkowo Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej odbywał się na szczeblu rejonowym, dopiero po przejściu Aleksandra Wydorskiego do Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie, kontynuowany był przez Stanisława Kusia i od 1971 roku stał się imprezą wojewódzką.

 
49. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej
17 października 2020 r. godz. 15.00

W Przeglądzie mogą brać udział pełnoletni twórcy nieprofesjonalni z woj. warmińsko – mazurskiego. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu 2 prace z dziedziny malarstwa, grafiki lub rysunku, które powstały w ciągu dwóch lat poprzedzających Przegląd i nie były nagradzane w innych konkursach. W konkursie nie mogą brać udziału studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych.

Prace przygotowane do ekspozycji należy dostarczyć na własny koszt na adres Organizatora. Ostateczny termin nadsyłania prac25 września 2020 r.

 

Uwaga! Zgłoszenia przyjmujemy tylko drogą ON LINE poprzez FORMULARZ

  

Oceny zgłoszonych prac dokona profesjonalne Jury powołane przez Organizatora, a ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia WYSTAWY KONKURSOWEJ w dniu 17 października 2020 r.  o godz. 15.00 w Centrum Kultury i Turystyki. Autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni, otrzymają nagrody i dyplomy.

49. Wojewódzki Przeglad Plastyki Nieprofesjonalnej objety jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina.

Pełny REGULAMIN 49. Wojewódzkiego Przegladu Plastyki Nieprofesjonalnej (do pobrania)

Opublikowano: 2020-09-11 10:55:28
Autor: Łukasz Ostapowicz