Modernizacja miejskiego targowiska będzie tematem przewodnim konsultacji społecznych dotyczących wzmocnienia rozwoju przedsiębiorczości oraz sektora usług prywatnych w Mieście. Trzecie, otwarte spotkanie z Mieszkańcami w ramach Programu „Rozwój Lokalnych” odbędzie się w piątek, 31 lipca 2020 o godz. 11.00 na targowisku miejskim w Mrągowie.

- Stan techniczny i estetyczny targowiska w Mrągowie pozostawia wiele do życzenia. Miejski bazar nie spełnia normy XXI wieku i nie odpowiada potrzebom zarówno sprzedających, jak i kupujących. Plac targowy w mieście powinien spełniać wiele funkcji, nie tylko handlową, ale na przykład również edukacyjną. Dzięki temu mrągowska młodzież mogłaby uczyć się przedsiębiorczości w praktyce, spotkać się np. z gospodarzami ekologicznych produktów – podkreśla, dr hab. Stanisław Bułajewski, Burmistrz Miasta Mrągowo.

Modernizacja miejskiego targowiska ma być przyczynkiem do rozmów z mieszkańcami na temat wzmocnienia rozwoju przedsiębiorczości oraz sektora usług prywatnych w Mieście. Trzecie, otwarte spotkanie z Mieszkańcami w ramach Programu „Rozwój Lokalnych” odbędzie się w piątek, 31 lipca 2020 o godz. 11.00 na targowisku miejskim w Mrągowie.

Konsultacje społeczne organizowane są w ramach przygotowania przez Urząd Miejski w Mrągowie projektu do II etapu konkursu organizowanego w ramach programu ROZWÓJ LOKALNY, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.