W Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Siatkarskich „czwórek” dziewcząt Szkół Podstawowych. Nasza Szkoła Podstawowa nr 4 w Mrągowie jako Mistrz Województwa uczestniczyła w tym turnieju.

Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn (mistrzowie województw) jedno województwo mazowieckie nie wystawiło swojego reprezentanta. W pierwszej fazie zespoły podzielono na trzy pięciozespołowe grupy. Po dwie najlepsze awansowały do fazy finałowej z zaliczeniem jednego meczu grupowego. Tam trzeba było jeszcze rozegrać cztery spotkania. Nasze dziewczęta z SP 4 Mrągowo,  grały bardzo dobrze, ale w kluczowym momencie imprezy dwie czołowe siatkarki doznały kontuzji stopy (jedna w meczu z Krakowem-wicemistrzem, druga w meczu z mistrzem ze Świdnika) Pierwszy set meczu ze Świdnikiem należał do najlepszych z Turnieju, nasza pierwsza czwórka przegrała nieznacznie 25:23,druga czwórka wygrała seta zdecydowanie 25:9 i o wszystkim decydował trzeci set w którym nasza czołowa zawodniczka doznała skręcenia kostki i przegraliśmy 10:15. Zamiast medalu, a nawet mistrzostwa, trzeba było zadowolić się piątym miejscem. Rekompensatą były aż trzy wyróżnienia indywidualne. Turnieje czwórek podlegają bardzo surowym rygorom. Kadra drużyny liczy dziesięć zawodniczek podzielonych na dwie piątki. W pierwszym secie występuje jedna, w drugim – następna. W ewentualnym tie braku można wybrać zespół z całej dziesiątki. W każdym razie ustalenia obowiązują przez cały turniej, nie można nic zmieniać. W eliminacjach  wygraliśmy wszystkie mecze, straciły tylko jednego seta w potyczce z Rawą Mazowiecką. Weszliśmy do finału z zaliczonym zwycięstwem nad Kędzierzynem – najsłabszym zespołem finałowej szóstki. Niestety po kontuzjach dwóch czołowych zawodniczek dziewczętom nie udało się wygrać już żadnego meczu, przy czym trzy przegrały w tie braeku po dramatycznych końcówkach. Skończyło się na piątym miejscu.