Tym razem zawodnicy Klubu Biegacza Mrągowo promowali Mrągowo w Ostrołęce. Zadanie to było współfinansowane ze środków Gminy Miasto Mrągowo. W Ostrołęce większości zawodników z Klubu Biegacza Mrągowo jeszcze nie dane było biegać. Dobrą okazją do nadrobienia tych braków stworzył bieg organizowany przez ostrołęcką Amatorską Grupę Bez Limitu. Zawody noszące tę samą nazwę, doczekały się swojej piątej edycji. Liczący 10 kilometrów bieg nie odbywał się w samej Ostrołęce, ale w położonym zaraz obok Rzekuniu. KB Mrągowo wybrał się tam w 5-osobowym składzie. Pogoda niedzielnego poranka dopisała. Chłodna, ale bardzo słoneczna aura stworzyła bardzo dobre warunki do biegania. Trasa, przebiegająca przez okoliczne wsie, była dość równa i płaska, co również sprzyjało szybkiemu bieganiu. Spośród równej liczby stu uczestników najlepsi okazali się młodzi, lokalni zawodnicy. Pierwszy na metę wpadł Przemysław Dąbrowski osiągając czas 35:13. Kolejne miejsca zajęli Damian Świerdzewski oraz Mateusz Zalewski. Wśród pań zwyciężyła Białorusinka Halina Kavaliova, z czasem 47:29. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Elżbieta Zapadka wygrała swoją kategorię (K-20), ale trzeba dodać, nie umniejszając jej osiągnięciu, że… była jedyną klasyfikowaną. Zatem apel do młodych dziewczyn: Zachęcamy do biegania! Drugi puchar został w rodzinie, bo trafił do ojca Eli, Stanisława Zapadki. Staszek miał już większą konkurencję w swojej kategorii, lecz uzyskał dobry wynik i wskoczył na trzeci stopień podium. Trochę szczęścia w Rzekuniu zabrakło drugiej rodzinie biegaczy. Zarówno Lidia, jak i Kamil Długosz, zajęli pechowe czwarte miejsca. Jednak dla Lidii Długosz ważniejsze tego dnia okazało się pobicie rekordu życiowego. Lidia złamała w biegu godzinę i ustanowiła swoją nową życiówkę na dystansie 10 kilometrów. Gratulacje! :) V Bieg AG Bez Limitu, Rzekuń k. Ostrołęki (10 km), 16.10.2011: 11.(4) Kamil Długosz 38:49 24.(8) Sebastian Grabowski 43:48 25.(3) Stanisław Zapadka 44:05 79.(1) Elżbieta Zapadka 53:05 95.(4) Lidia Długosz 59:29 Fot. Nr 2 Pan Jerzy Jabłonowski Fot. Nr 3 www.moja-ostroleka.pl