Z okazji Dnia Strażaka, w imieniu własnym i Samorządu miasta Mrągowo, życzę wszystkim członkom OSP i PSP  wytrwałości, męstwa i satysfakcji z wykonywania społecznego wyzwania obdarzonego wielkim zaufaniem społecznym. Praca Strażaka,  to przede wszystkim determinacja i oddanie dla ludzi. To nie tylko zaszczyt, ale również wielki obowiązek obciążony dużym ryzykiem. Dziękuję Wam serdecznie za to, co robicie dla innych ludzi. Za codzienną chęć niesienia pomocy, empatię i wrażliwość na los drugiego człowieka, a także za rycerską odwagę i niezłomność z jaką stajecie do walki o bezpieczeństwo i życie ludzi.

Niech podejmowane działania przyniosą Wam wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszych działań w społecznej  służbie ludziom, w myśl strażackiej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Życzę Wam i Waszym Rodzinom dobrego zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, aby Wasz trud zawsze był doceniany przez tych, dla których angażujecie Wasze zdrowie i swój prywatny czas, często kosztem własnych potrzeb i Rodziny.

 

Burmistrz Miasta Mrągowo

Otolia Siemieniec