Anna Puławska, Małgorzata Puławska oraz Dominika Putto rywalizowały w Bydgoszczy podczas Lotto 84. Mistrzostw Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym. Nasze zawodniczki osiągnęły wysokie wyniki, co przełożyło się na kilka mistrzowskich medali!

Lotto 84. Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym rozpoczęły się w piątek, 27 sierpnia br. w Bydgoszczy. Worek z medalami dla Mrągowianek otworzył się już pierwszego dnia rywalizacji. Anna Puławska sięgnęła po srebrny medal w kategorii K-1 200m. W tej samej rywalizacji na trzecim stopniu podium znalazła się Dominika Putto. W piątek odbyły się również zmagania w kategorii K-2 200m. Tutaj zwycięska okazała się załoga Dominika Putto – Helena Wiśniewska. Tuż za nią na drugim miejscu uplasował się duet Małgorzata Puławska – Karolina Naja. Również w piątek w kategorii K-2 200 m. MIX załoga Małgorzata Puławska – Jacek Piech wywalczyła srebrny medal.

Drugi dzień zmagań przyniósł kolejne trofea. W kategorii K-2 500 m. złoty medal Mistrzostw Polski zdobyła załoga Dominika Putto – Sandra Ostrowska, srebrny medal duet Małgorzata Puławska – Karolina Naja, a tuż za podium na 4 miejscu Anna Puławska – Julia Olszewska. Tego samego dnia zawodniczki startowały również w  kategorii K-4 500m. W drużynie, która zdobyła złoty medal, znalazła się Dominika Putto, a na czwartym miejscu sklasyfikowano zespół, w którym była Małgorzata Puławska.

W kategorii K-1 500m. na podium zameldowały się dwie nasze reprezentantki! Złoty medal zdobyła Anna Puławska, a brązowy, jej siostra bliźniaczka, Małgorzata Puławska.

Łącznie podczas mistrzostw Mrągowianki zdobyły 10 medali!

Zdjęcia: Archiwum Małgorzaty Puławskiej