Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: wtorek, 16, maj 2017 08:06 Aktualności

Miasto Mrągowo liderem rankingu Gmina na 5!

Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej już po raz ósmy wyłonił gminy najbardziej przyjazne inwestorom. Studenci wcielili się w rolę tajemniczych klientów i przetestowali kontakty urzędów z potencjalnymi inwestorami. Jak co roku badanie objęło ponad 650 gmin w całym kraju. Oceniano w nim informacje dostępne na stronach internetowych urzędów oraz kontakt mailowy z urzędnikami odpowiedzialnymi za relacje z biznesem.

Jesteśmy na prowadzeniu

Mrągowo zdobyło w tym roku najwyższą sumaryczną ocenę, zdobywając 91% wszystkich możliwych punktów i plasując się tym samym na 1 miejscu w rankingu. Jak podkreślają twórcy raportu, gmina uzyskała wysokie oceny w każdym z badanych obszarów, w szczególności za perfekcyjną odpowiedź na pytania zadane drogą elektroniczną,

Mrągowo zaszczytny tytuł Gminy na 5! zdobyło już po raz trzeci z rzędu, uzyskując tym samym status Złotej Gminy.

Relacje to podstawa

Wręczenie wyróżnień odbyło się 11 maja podczas konferencji „Forum Gmin na 5!” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podczas której przedstawiciele środowiska naukowego, biznesu oraz samorządowcy wymieniali się dobrymi praktykami i wspólnie zastanawiali nad rozwijaniem współpracy.

Jest to dla nas niesamowite wyróżnienie – mówiła podczas forum Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec – zdajemy sobie sprawę, że samo przygotowanie terenów inwestycyjnych nie wystarczy. Najważniejsi są ludzie i relacje. To od nich zależy, czy inwestor będzie czuł się dobrze w naszej gminie.

Jedni z pięciu

W tym roku tytuł „Gmina na 5!” został przyznany 59 jednostkom samorządu terytorialnego, co stanowi zdecydowany wzrost liczby nagrodzonych względem poprzedniego badania. Najwyższą ocenę obsługi inwestorów osiągnęło Mrągowo. Kolejne miejsca zajęły gminy Oświęcim, Stawiguda, Gorzów Wielkopolski oraz Elbląg. W województwie warmińsko-mazurskim tytuł zdobyło jedynie pięć gmin.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem (w załączeniu).

 

  

Załączone pliki
Raport Gmina na 5 2017 (pdf), Ilość pobrań: 50 pobierz

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.