Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: środa, 27, wrzesień 2017 14:17 Aktualności

Mrągowianie zaświecili przykładem na drodze

W popołudniowych godzinach w piątek 22 września można było natknąć się w Mrągowie na niecodzienny widok. Ponad 50 rowerzystów i pieszych zaświeciło przykładem na drodze. Funkcjonariusze policji,  razem z dziećmi w odblaskowych kamizelkach, zatrzymywali kierowców przy Skwerze Jana Pawła II, aby z wolontariuszami Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego przeprowadzać test wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Zaskoczenie zmotoryzowanych było niemałe, jednak tych najbardziej wyedukowanych czekała miła niespodzianka: koszulka z odblaskowym herbem Mrągowa i logotypem „zebrowej” kampanii.  Tymczasem inni rowerzyści, zebrani wokół pomnika papieskiego, również nie próżnowali. W żółtych kamizelkach promujących akcję przemierzali na rowerach miasto, rozdając ulotki edukacyjne, a jednocześnie sami świecąc przykładem, jak zachowywać się przy przejściach dla pieszych. Najmłodszy półtoraroczny uczestnik akcji, reklamował „zebrę” w siodełku rowerowym u swojego taty.

Następnie o godzinie 18.00 spod ratusza wyruszył Rowerowy Przejazd Świateł, który oprócz dobrej zabawy miał na celu zwrócenie uwagi na właściwe oświetlenie rowerów, które w sezonie jesiennym jest szczególnie ważne.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rowerzystom i rowerzystkom za poruszenie wywołane w centrum Mrągowa! Ponadto mamy nadzieję jak najczęściej oglądać odblaskowe kamizelki z zebrą na ulicach naszego miasta!

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zjęć!

Akcja jest jedną z trzech zaplanowanych wydarzeń w okresie wrzesień-listopad 2017 roku. O szczegółach kolejnych będziemy informować z wyprzedzeniem. Cała kampania jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. W ramach projektu zostanie również zrealizowana ważna inwestycja: doświetlenie 16 przejść dla pieszych w Mrągowie przy ulicach: Wolności, Okulickiego, Mrongowiusza, Sobczyńskiego oraz Kopernika. Prace modernizacyjne zakończą się przed Świętami Bożego Narodzenia.

Organizatorzy kampanii „Uważaj na zebrę!”: Urząd Miejski w Mrągowie, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Klub Biegacza Mrągowo, Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo. 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.