Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: czwartek, 12, wrzesień 2013 12:18 Aktualności

Burmistrz Miasta Mrągowo zaprasza na I Mrągowski Kongres Kobiet

Szanowne Panie, mieszkanki Mrągowa
W najbliższą niedzielę w Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się I Mrągowski Kongres Kobiet. Głównym organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych BAB-SKA, którego Prezesem jest Pani Barbara Malinowska.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest pobudzenie i zainspirowanie naszych mieszkanek do działania oraz promowanie różnorodnych form aktywności kobiet w społeczeństwie. Jest to pierwsza taka inicjatywa w Mrągowie, która mam nadzieję przyciągnie rzesze kobiet, które chcą rozmawiać o tym „Co to znaczy być kobietą w naszych czasach”.   
Program Kongresu jest bardzo ciekawy. Przewiduje organizację dwóch paneli dyskusyjnych z udziałem kobiet reprezentujących różne środowiska. Pierwszy panel odbywać się będzie pod hasłem „Odwaga w działaniu …..”. Wezmą w nim udział kobiety (głównie mrągowianki), które wykazały się odwagą przede wszystkim w dążeniu do osiągniecia sukcesu zawodowego: Katarzyna Enerlich - pisarka, Małgorzata Błyskun – Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2012, Agnieszka Paradowska – właścicielka niepublicznego żłobka i przedszkola, Magdalena Markiewicz – projektantka zieleni, właścicielka Ogrodów Pokazowych w Marcinkowie oraz Małgorzata Kozłowska – właścicielka Firmy Nauka Jazdy.
Drugi panel odbywać się będzie pod hasłem „Solidarność kobiet pond wszystkim…”, czyli ponad pochodzeniem, wyznaniem, poglądami politycznymi, wykształceniem, wiekiem, statusem … itd. Honorowym uczestnikiem tego panelu będzie prof. Magdalena Środa (Adiunktka w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i problematyką kobiecą. Jest autorką wielu publikacji z zakresu filozofii politycznej i moralnej oraz książek.). Ponadto wezmą w nim udział: Jadwiga Król oraz Danuta Tchorowska - członkinie Rady Programowej Kongresu Kobiet, Agnieszka Kurczewska – Wójt Gminy Piecki oraz Otolia Siemieniec - Burmistrz Miasta Mrągowa.
Dodatkowo organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. emisję filmu „Siła Kobiet”, wystawę fotografii „Solidarność kobiet ponad wszystkim…” oraz koncert w wykonaniu Anity Łosińskiej.
Zapraszam wszystkie zainteresowane Panie na spotkanie w dniu 15 września br. o godz. 9.30 do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Burmistrz Miasta Mrągowo                                
Otolia Siemieniec

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.